Bouw van 'acute as' Noorwest Ziekenhuis Alkmaar kan eindelijk van start
12 oktober 2022 om 15:43
< 1 min lezen

Bouw van ‘acute as’ Noorwest Ziekenhuis Alkmaar kan eindelijk van start

Nu het Noordwest Ziekenhuis Alkmaar (NWZ) en de aannemers een bouwovereenkomst hebben getekend, kan het grote nieuwbouwproject van start. In Alkmaar komt een zogenoemde acute as waar een spoedplein, intensive care, operatiekamers en verpleegafdelingen voor complexe zorg komen. Dit meldt NH Nieuws.

Het is de bedoeling om binnen zeventien jaar een compleet nieuw ziekenhuis te realiseren in Alkmaar. In 2020 is al gestart met de sloop van het westelijk deel, maar nieuwbouw opstarten bleef uit omdat aannemers zich niet aan het budget van NWZ wilden verbinden. Inmiddels zijn de plannen versoberd en is onder meer de ondergrondse parkeergarage veel minder groot dan gepland.

Waarschijnlijk kunnen de aannemers begin 2023 starten met de bouw en is de acute as in de zomer van 2025 klaar voor gebruik.

Door: Nationale Bouwgids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
    • Utiliteitsbouw

    Nederland telt opnieuw meer woningen zonder aardgas

    9 december 2025 om 13:18
    • Utiliteitsbouw

    Zuinige huishoudens op warmtenet krijgen mogelijk hogere kosten

    5 december 2025 om 13:25

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht