16 januari 2012 om 14:09
< 1 min lezen

Archeologische vondsten Bergbezinkbassin Haarlem

HAARLEM – Tijdens de bouw van het Bergbezinkbassin aan het Wilsonplein in Haarlem is Dura Vermeer Infrastructuur Midden West gestuit op archeologische vondsten uit de zeventiende eeuw.

In de zeventiende eeuw stond op dezelfde plek een verouderd huizenblok, die voor de aanleg van het huidige Wilsonplein is gesloopt. Ter plaatse van het bergbezinkbassin waren in de zeventiende eeuw de achtertuinen van de huizen gesitueerd.

Hierin stonden vooral water- en beerputten. Tijdens de ontgravingswerkzaamheden zijn de resten van het gesloopte huizenblok evenals de putten weer aan de oppervlakte gekomen.

Ook zijn er meerdere gebruiksvoorwerpen uit die tijd zoals aardewerken kruiken en borden gevonden. De vondsten zijn door de archeologen meegenomen om te worden gearchiveerd, de putten zijn ingemeten en afgevoerd naar de stort.

Dura Vermeer Infrastructuur Midden West heeft inmiddels de eerste betonnen prefabwanden voor de aanleg van de bak van het Bergbezinkbassin geplaatst.

© Nationale Bouwgids

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
    • Utiliteitsbouw

    Vattenfall-centrales gaan definitief naar Tata Steel

    17 november 2025 om 10:33
    • Utiliteitsbouw

    Energiekosten gaan omlaag in 2026, voorspelt ING

    14 november 2025 om 09:02

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht