6 februari 2012 om 17:24
< 1 min lezen

Stadsgehoorzaal Vlaardingen doet renovatie deels over

VLAARDINGEN – De Stadsgehoorzaal in Vlaardingen heeft de hulp van de architect van het theater ingeroepen om de fouten die gemaakt zijn tijdens een renovatie in 2007 te herstellen, zo meldt Cobouw.

Bij gemeentelijke bezuinigingen op de renovatie van het theater in 2007 werd de ontwerper van het theater, Kees Spanjers, niet betrokken. Daardoor ontstonden er afwijkingen van het oorspronkelijke ontwerp van de architect.

Spanjers stapte naar de geschillencommissie van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs, die hem gelijk gaf en de gemeente opdroeg de fouten te herstellen. Spanjers en de gemeente Vlaardingen hebben inmiddels een akkoord bereikt over de aanpassingen aan de Stadsgehoorzaal.

De gemeente stelt 207.000 euro ter beschikking aan de architect om het theater meer in overeenstemming te brengen met zijn oorspronkelijke ontwerp. Volgens Spanjers ontstonden er onder andere storende afwijkingen in de marmeren gevel van het kantoorgedeelte.

Die gevel wordt echter nauwlijks gewijzigd omdat dat een langdurige sluiting van het theaterkantoor zou betekenen. De architect krijgt zelf de regie om met behulp van het budget het binnenwerk van het theater aan te pakken.

© Nationale Bouwgids

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
    • Utiliteitsbouw

    Vattenfall-centrales gaan definitief naar Tata Steel

    17 november 2025 om 10:33
    • Utiliteitsbouw

    Energiekosten gaan omlaag in 2026, voorspelt ING

    14 november 2025 om 09:02

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland