16 februari 2012 om 16:56
< 1 min lezen

Rotterdamse haven wordt beter bereikbaar

ROTTERDAM (ANP) – Rijkswaterstaat gaat het laatste deel van de 57 kilometer lange vaargeul op de Noordzee naar de Rotterdamse haven verbreden.

Europa’s grootste haven wordt daardoor beter bereikbaar voor de steeds grotere containerschepen. Door de verbreding kunnen binnenkomende en uitgaande containerschepen elkaar straks passeren. Dat scheelt in wachttijden.

De werkzaamheden starten naar verwachting in april. De klus moet in juli klaar zijn. Het stuk dat moet worden verbreed, is 4 kilometer lang, meldde rijkshavenmeester René de Vries donderdag. Het stuk is nu 500 tot 600 meter breed. Daar komt 245 meter in de breedte bij.

Havenbedrijf Rotterdam (HbR) verwacht dat het aantal zeer grote containerschepen dat de haven in- of uitvaart, toeneemt van ongeveer 60 in 2011 tot zo’n 1500 in 2020.

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
    • Utiliteitsbouw

    Nederland telt opnieuw meer woningen zonder aardgas

    9 december 2025 om 13:18
    • Utiliteitsbouw

    Zuinige huishoudens op warmtenet krijgen mogelijk hogere kosten

    5 december 2025 om 13:25

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht