Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Forse investeringen in haven Scheveningen

Door Redactie Nationale Bouwgids
schedule 9 min
location_on [xx]km

DEN HAAG - De komende jaren wordt fors geïnvesteerd in de positie van Scheveningen haven als een krachtig maritiem en toeristisch gebied. De kades worden opgeknapt en de visserijsector krijgt meer ruimte.

De Derde Haven krijgt een nieuwe gemengde bestemming voor zeezeilschepen en bedrijfsschepen. De circa 700 woningen worden gebouwd op het Norfolkterrein. Hiervoor is een overeenkomst getekend met ASR, Malherbe en Vestia.

Daarnaast is er in het plan ruimte voor hotels, restaurants, en bedrijven. Een kabelbaan gaat de havenhoofden met elkaar verbinden. De vernieuwing van het gebied moet leiden tot een toename van werkgelegenheid in het toerisme, de watersport en de visserij.

Dit alles staat in het stedenbouwkundige plan dat het college van b & w heeft vastgesteld en dat een verdere uitwerking is van de in 2008 door de Raad vastgestelde nota van uitgangspunten.

Wethouder Marnix Norder (Stadsontwikkeling en Volkshuisvesting): "De haven heeft met dit stedenbouwkundige plan weer toekomst. Met deze investeringen komt het college tegemoet aan de wensen van de verschillende partijen. De visserijsector kan uitbreiden en er is ruimte voor watersport en recreatie."

"Ook de woningen krijgen een goede plek op het Norfolkterrein. De ontwikkeling van de haven staat niet op zichzelf. Door de haven goed te verbinden via de nieuwe boulevard met de rest van Scheveningen en daarbij oog te houden voor kwaliteit, zullen we ook meer bezoekers trekken."

"Vanaf de vernieuwde boulevard loop je zo de haven binnen, waar je kunt flaneren, boten kijken en een visje eten. Dat is goed voor de Scheveningse economie".

Visserij
De visserijsector heeft aangegeven te willen uitbreiden en die ruimte krijgt ze op het Noordelijk Havenhoofd. De sector zal zelf de bestaande bebouwing renoveren en er is een mogelijkheid voor nieuwbouw van 5000 vierkante meter op de kop van de Visafslagweg. De gemeente en de visserijsector hebben hierover een intentieovereenkomst gesloten.

Draagvlak en economische haalbaarheid
Inbreng van de Klankbordgroep, gesignaleerde wensen van bewoners, bedrijfsleven en de politiek, en tot slot veranderde marktomstandigheden hebben ertoe geleid dat bij de uitwerking van de Nota van Uitgangspunten onderdelen zijn aangepast en nieuwe keuzes zijn gemaakt.

Stedenbouwkundig plan
Het stedenbouwkundige plan voorziet in de bouw van circa 700 woningen, een vijf sterren hotel op het zuidelijk havenhoofd, een driesterrenhotel aan het Adriaan Maasplein op het Noordelijk Havenhoofd.

En uitbreiding van de visserijsector op het Noordelijk Havenhoofd in de Eerste Haven. De Derde Haven krijgt een nieuwe bestemming voor zeezeilschepen en bedrijfsschepen. In de nieuwe plannen is ook volop ruimte voor winkels en bedrijven.

Een kabelbaan zal beide havenhoofden met elkaar verbinden. Voor surfers en beoefenaars van strandsporten komt op het strand bij het Noordelijk Havenhoofd een Beach City met beachstadion.

Wonen
De woningen worden gebouwd op het voormalige Norfolkterrein. Aan de Houtrustweg en langs de duinen komen appartementen in gebouwen van verschillende hoogtes (4 tot 6 verdiepingen), waarvan totaal 20 procent sociale woningbouw is.

Dichter bij de Derde Haven komen voornamelijk grondgebonden stadswoningen in een autovrije omgeving. Direct aan de Derde Haven komen luxe appartementen boven winkels, horeca en leisure met uitzicht op het water van de haven. Parkeren wordt opgelost in parkeergarages, waarvan enkele ook voor bezoekers toegankelijk zijn.

© Nationale Bouwgids

16 september '25 (14:33)

Energietransport kost huishoudens volgend jaar 25 euro extra

Nederlandse huishoudens betalen in 2026 ongeveer 25 euro per jaar meer voor het transport van elektriciteit en gas. De nettarieven gaan daarmee met 3,4 procent omhoog, maakte de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bekend.

12 september '25 (16:10)

Stikstofcrisis kost Liander 171 miljoen extra voor stroomnet

Netbeheerder Liander verwacht ruim 171 miljoen euro duurder uit te zijn bij werk aan het stroomnet door de stikstofimpasse. Het gaat om extra investeringen die nodig zijn voor bijvoorbeeld hijskranen, graafmachines of vrachtwagens die geen stikstof uitstoten. De regionale netbeheerder voor Gelderland, Flevoland, Friesland en Noord-Holland noemt het "moeilijk te verteren" dat het verzwaren van het elektriciteitsnet extra duur wordt door het uitblijven van een oplossing voor stikstofproblemen.

12 september '25 (16:10)

ACM: aanleg warmtenetten stokt door onduidelijkheid kosten

Woningcorporaties zijn huiverig om over te stappen op warmtenetten omdat het onzeker is of ze betaalbaar zijn voor huurders. Dat constateert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van gesprekken met corporaties.

12 september '25 (10:55)

Steun voor duurzame warmte zolang bedrijfswinsten beperkt blijven

Meer dan de helft van de Nederlanders staat positief tegenover een overstap van aardgas naar duurzame warmte, mits energiebedrijven minimale winst maken en daarover transparant zijn. Dat meldt Energie Beheer Nederland (EBN) op basis van onderzoek door MSG Sustainable Strategies Populytics.

12 september '25 (10:54)

Nederland produceerde meer stroom in eerste halfjaar

De stroomproductie van Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen vergeleken met een jaar geleden. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) nam de elektriciteitsproductie uit fossiele bronnen toe terwijl de stroomopwekking uit windenergie daalde door minder wind op land en zee.

10 september '25 (11:12)

Industriële productie krimpt met ruim 1 procent

De productie in de Nederlandse industrie is in juli met 1,1 procent gekrompen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in bijna de helft van de industriële sectoren krimp van de productie te zien. In juni was nog sprake van een productiedaling met 0,1 procent op jaarbasis.

08 september '25 (16:59)

Vattenfall Nederland stelt nieuwe topvrouw aan

Energieleverancier Vattenfall Nederland heeft commercieel directeur Cindy Kroon maandag benoemd tot nieuwe hoogste baas. Twee weken geleden werd bekend dat de huidige topman Martijn Hagens overstapt naar concurrent Eneco.

08 september '25 (13:07)

Meer geld beschikbaar voor verduurzaming regionale industrie

Het demissionaire kabinet stelt 17 miljoen euro extra subsidie beschikbaar voor industriebedrijven die willen verduurzamen, maar waarbij dat door hun ligging niet lukt. Dat meldt minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer.

04 september '25 (11:17)

Bioplasticmaker Avantium haalt kapitaal op, maar snijdt in personeel

De ontwikkelaar van bioplastics Avantium heeft 65 miljoen euro opgehaald met de verkoop van nieuwe aandelen. Die kapitaalinjectie maakt deel uit van een breder financieringspakket dat het bedrijf moet laten draaien tot er winst wordt gemaakt met een fabriek in Delfzijl, die plantaardige grondstoffen voor plastic maakt. Tegelijkertijd schrapt Avantium naar verwachting 40 van de ongeveer 280 voltijdsbanen, meldt het bedrijf bij zijn halfjaarcijfers.

04 september '25 ( 8:52)

Bouwstop Shell-fabriek voor biobrandstoffen flinke tegenvaller, zegt Hermans

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans (Klimaat, VVD) noemt het "natuurlijk een tegenvaller" dat olie- en gasconcern Shell definitief stopt met de bouw van zijn biobrandstoffenfabriek in Rotterdam. "Door dit besluit zijn we als Nederland naar verwachting nu meer aangewezen op import." Maar ze wil niet ingaan op de onderliggende redenen omdat het om "een individuele investeringsbeslissing van Shell" gaat.