29 november 2012 om 16:32
< 1 min lezen

School Balkbrug gesloten wegens asbest

BALKBRUG (Novum) – In een kelderruimte van het schoolgebouw van CNS Balkbrug in Balkbrug is woensdag asbest aangetroffen. Om risico’s te vermijden is het hele gebouw, waarin naast de basisschool ook een kinderopvang en een peuterspeelzaal zijn gevestigd, in ieder geval tot en met maandag gesloten.

De komende dagen wordt nader onderzoek verricht, meldt de gemeente Hardenberg, waar Balkbrug onder valt. Hoe het asbest in de kelderruimte terecht is gekomen wordt ook onderzocht.

Schoolbesturen zijn verplicht de mogelijke aanwezigheid van asbest in schoolgebouwen van voor 1994 te onderzoeken. Bij een inventarisatie bleek dat de kankerverwekkende stof is verwerkt onder een afgesloten stookruimte in een afgesloten kelderruimte van het schoolgebouw aan de Omloop in de Overijsselse gemeente.

De ruimte staat via een verwarmingssysteem echter in verbinding met de rest van het schoolgebouw. Daarom is niet volledig uit te sluiten dat asbestvezels zich via het verwarmingssysteem hebben verspreid in het gebouw. De directie van CNS Balkbrug en het bestuur van Stichting Welluswijs, waar de peuterspeelzaal en kinderopvang onder vallen, hebben om die reden besloten het pand per direct te sluiten. De ouders zijn woensdagavond geïnformeerd.

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
    • Utiliteitsbouw

    Energiekosten gaan omlaag in 2026, voorspelt ING

    14 november 2025 om 09:02
    • Utiliteitsbouw

    Nederland mist EU-doel voor gasvoorraden

    13 november 2025 om 14:15

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland