Slot op Scheveningse pier
Op de pier waren vrijdagochtend nog zo'n vijftig personen aanwezig. Rond tien uur verzochten medewerkers van de brandweer en gemeente hen te vertrekken, waarop zij het bouwwerk vreedzaam verlieten. Ook een medewerker van een lokale omroep die zich had vastgeketend besloot vrijwillig zijn protest op te geven.
Gemeentemedewerkers bouwen vrijdagochtend een extra houten omheining bij het hek om te voorkomen dat mensen eroverheen klimmen, laat de zegsman verder weten.
De rechtbank in Den Haag bepaalde donderdag dat de gemeente de pier mag sluiten. De pier voldoet niet aan de wettelijke eisen van brandveiligheid. Een poging van curator Marc Udink om sluiting te voorkomen mocht niet baten. Udink is met meerdere serieuze partijen in gesprek over de pier, liet hij vrijdag weten.