Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Zeker 95 miljoen euro schade door storm

Door Redactie Nationale Bouwgids
schedule 4 min
location_on [xx]km
(Novum) - De zware storm die maandag over Nederland raasde heeft voor zeker 95 miljoen euro aan schade aangericht. Dat zei een woordvoerder van het Verbond van Verzekeraars dinsdagochtend op Radio 1 op basis van een ruwe schatting.

 

Vermoedelijk loopt het bedrag nog met miljoenen euro's op. Het verbond heeft nu alleen nog particuliere schade meegeteld. "Overheid- en landbouwsectoren zijn nog niet inbegrepen. Wat er nog bijkomt, is niet in te schatten", aldus de zegsman. "Dat zou zomaar tientallen miljoenen euro's kunnen zijn." Het gaat bijvoorbeeld om openbaar groen of schade aan kassen.

Bij particulieren bestond de schade vooral uit kapot gewaaide daken en bomen die op huizen of auto's waren gevallen. De schadeverzekeraars gaan vanaf dinsdag op pad om alle claims te beoordelen. Volgens de woordvoerder zal het een drukke week worden voor de inspecteurs.

Het verbond denkt pas over enkele maanden iets over de totale kosten te kunnen zeggen. "Dan hebben we pas een realistisch beeld over de totale schade", aldus de woordvoerder.

Volgens het Verbond van Verzekeraars was de schade nog ernstiger geweest als de autoriteiten niet hadden gewaarschuwd voor het naderend onheil. Volgens de vereniging hebben het weeralarm van het KNMI en de oproep van de brandweer om binnen te blijven veel extra ellende voorkomen.

Verschillende verzekeraars lieten maandag al weten dat ze honderden meldingen van schade hadden binnengekregen. Zo had Interpolis al ruim 3500 meldingen binnen en kreeg ASR zeker duizend telefoontjes.

De storm die maandag over Nederland raasde was volgens weeronline.nl de zwaarste sinds 1976. De storm liet een spoor van vernieling achter. Op de Wadden werd windkracht 12 gemeten.

De stormschade van maandag is weliswaar fors, maar wordt nog overtroffen door de schade van de storm op 18 januari 2007. Die veroorzaakte een schadepost van meer dan tweehonderd miljoen euro. Een 'normale' herfststorm is al snel goed voor meer dan een miljoen euro aan schade, aldus het verbond.

17 september '25 (18:44)

Debat over windturbines in Groene Hart Zuid-Holland uitgesteld

De Zuid-Hollandse politiek heeft een debat over de mogelijke komst van tientallen windturbines in het Groene Hart uitgesteld. De Provinciale Staten zouden woensdag het onderzoek bespreken dat het college heeft laten doen naar geschikte locaties voor windturbines. Het onderwerp is echter opnieuw doorgeschoven, omdat een meerderheid van de Staten onder meer wil wachten op een juridische beoordeling van de gevolgde procedure.

17 september '25 (14:35)

Bouwbedrijven 'teleurgesteld' over plannen voor stikstofaanpak

De bouwsector vindt het "teleurstellend" dat de aangekondigde 2,6 miljard euro die het demissionaire kabinet uittrekt voor het aanpakken van de stikstofproblemen "in feite slechts eerder toegezegde middelen in een nieuw jasje" zijn. De stikstofproblemen oplossen is cruciaal voor de bouw en infra, benadrukt brancheorganisatie Bouwend Nederland.

16 september '25 (14:33)

Energietransport kost huishoudens volgend jaar 25 euro extra

Nederlandse huishoudens betalen in 2026 ongeveer 25 euro per jaar meer voor het transport van elektriciteit en gas. De nettarieven gaan daarmee met 3,4 procent omhoog, maakte de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bekend.

12 september '25 (16:10)

ACM: aanleg warmtenetten stokt door onduidelijkheid kosten

Woningcorporaties zijn huiverig om over te stappen op warmtenetten omdat het onzeker is of ze betaalbaar zijn voor huurders. Dat constateert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van gesprekken met corporaties.

12 september '25 (16:10)

Stikstofcrisis kost Liander 171 miljoen extra voor stroomnet

Netbeheerder Liander verwacht ruim 171 miljoen euro duurder uit te zijn bij werk aan het stroomnet door de stikstofimpasse. Het gaat om extra investeringen die nodig zijn voor bijvoorbeeld hijskranen, graafmachines of vrachtwagens die geen stikstof uitstoten. De regionale netbeheerder voor Gelderland, Flevoland, Friesland en Noord-Holland noemt het "moeilijk te verteren" dat het verzwaren van het elektriciteitsnet extra duur wordt door het uitblijven van een oplossing voor stikstofproblemen.

12 september '25 (10:55)

Steun voor duurzame warmte zolang bedrijfswinsten beperkt blijven

Meer dan de helft van de Nederlanders staat positief tegenover een overstap van aardgas naar duurzame warmte, mits energiebedrijven minimale winst maken en daarover transparant zijn. Dat meldt Energie Beheer Nederland (EBN) op basis van onderzoek door MSG Sustainable Strategies Populytics.

12 september '25 (10:54)

Nederland produceerde meer stroom in eerste halfjaar

De stroomproductie van Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen vergeleken met een jaar geleden. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) nam de elektriciteitsproductie uit fossiele bronnen toe terwijl de stroomopwekking uit windenergie daalde door minder wind op land en zee.

10 september '25 (11:12)

Industriële productie krimpt met ruim 1 procent

De productie in de Nederlandse industrie is in juli met 1,1 procent gekrompen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in bijna de helft van de industriële sectoren krimp van de productie te zien. In juni was nog sprake van een productiedaling met 0,1 procent op jaarbasis.

08 september '25 (16:59)

Vattenfall Nederland stelt nieuwe topvrouw aan

Energieleverancier Vattenfall Nederland heeft commercieel directeur Cindy Kroon maandag benoemd tot nieuwe hoogste baas. Twee weken geleden werd bekend dat de huidige topman Martijn Hagens overstapt naar concurrent Eneco.

08 september '25 (13:07)

Meer geld beschikbaar voor verduurzaming regionale industrie

Het demissionaire kabinet stelt 17 miljoen euro extra subsidie beschikbaar voor industriebedrijven die willen verduurzamen, maar waarbij dat door hun ligging niet lukt. Dat meldt minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer.