13 december 2013 om 13:19
< 1 min lezen

Nederland zakt op welvaartsranglijst EU

(Novum) - Nederland is uit de top drie gevallen van de Europese welvaartsranglijst. Dat maakte het Europese statistiekbureau Eurostat vrijdag bekend. Nederland eindigde vorig jaar op de vierde plaats van de ranglijst, terwijl dat in 2011 nog een gedeelde tweede stek was, samen met Oostenrijk en Ierland.

Het welvaartsniveau is in feite de relatieve welvaart in een land. De graadmeter wordt vastgesteld door het bruto binnenlands product per inwoner af te zetten tegen de prijzen voor producten in een land. Ondanks de daling is het welvaartsniveau in Nederland nog altijd 28 procent hoger dan gemiddeld in Europa.

Luxemburg was vorig jaar, net als in 2011, de onbetwiste koploper als het aankomt op relatieve welvaart. Het welvaartsniveau ligt tweemaal zo hoog als in andere landen van de Europese Unie. In Ierland en Oostenrijk is de relatieve welvaart respectievelijk 29 en 30 procent hoger dan gemiddeld.

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
    • Utiliteitsbouw

    ANWB: veel Nederlanders vrezen dat energietransitie te duur wordt

    Gisteren om 10:08
    • Utiliteitsbouw

    Duizenden bedrijven erbij op wachtlijst voor overvol stroomnet

    6 oktober 2025 om 11:40

Aankomende evenementen

28 Oct
Afbouw Vakdagen 2025
  • Zuid-Holland
03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant
19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant