7 februari 2014 om 15:25
< 1 min lezen

Brabant heeft er een campus bij: SPARK, een broedplaats voor innovatie en technologie in de bouw.

Vanaf het terrein van Heijmans langs de Zuid-Willemsvaart in ’s-Hertogenbosch gaat SPARK de kwaliteit van de gebouwde omgeving sterk verhogen. SPARK is niet alleen een ontmoetings- en inspiratiecentrum met flexplekken en verschillende labs, maar vooral ook een netwerk van kennis en creativiteit.

Innovaties
Doel is om producten te ontwikkelen die veiligheid, gezondheid en duurzaamheid verbeteren. Dan gaat het bijvoorbeeld om (toepassing van) 3d printtechnologie, decentrale energieopwekking in en rond gebouwen en de innovatieve snelweg van de toekomst.

“Ik ben er blij mee dat maar liefst 16 promovendi op SPARK aan de slag gaan. Zo is het onderwijs goed betrokken. We zullen nog veel van SPARK gaan horen”, aldus Bert Pauli, gedeputeerde Economische Zaken en Bestuur.

Partners
SPARK is een samenwerking tussen de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e), de provincie Noord Brabant, gemeente ‘s-Hertogenbosch, Avans Hogeschool en Heijmans.

Ga naar de website van SPARK.

© Nationale Bouwgids

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
    • Utiliteitsbouw

    Vol stroomnet remt gebruik subsidie voor trucklaadpalen

    28 oktober 2025 om 09:50
    • Utiliteitsbouw

    Zuid-Holland houdt spoeddebat over windturbines vlak voor verkiezingen

    24 oktober 2025 om 14:19

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland