Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Bouwbedrijven veel minder vaak op de fles

Door Redactie Nationale Bouwgids
schedule 2 min
location_on [xx]km
(Novum) - Het aantal faillissementen bij bouwbedrijven is in de eerste twee maanden van dit jaar flink gedaald in vergelijking met dezelfde periode van 2013. In totaal gingen in januari en februari 215 bedrijven in de bouw failliet, zo blijkt vrijdag uit cijfers van Faillissementsdossier.nl. Dat is een derde minder dan vorig jaar.

Desondanks is er weinig reden tot optimisme, vindt het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB). "De ergste piek lijkt achter de rug, maar we zitten nog steeds op het dubbele van voor de crisis", zo stelt directeur Taco van Hoek van het onderzoeksinstituut. "Bovendien zijn zowel de productie als de omzetten en winstgevendheid flink gedaald."

Niet alleen bij bouwbedrijven daalde het aantal bankroeten fors. Ook over de gehele linie gingen veel minder bedrijven op de fles en daalde het aantal faillissementen met achttien procent naar 1879. Bij vervoersbedrijven daalde het aantal faillissementen met 31 procent naar 35.

Ondernemers in de horeca hebben het daarentegen nog altijd lastig, zo meldt Faillissementsdossier.nl. Het aantal faillissementen bij hotels, restaurants en cafés steeg met twintig procent naar 103 bedrijven. Vooral cafés hebben het zwaar, mede doordat zij hun omzet al twee jaar onafgebroken zien dalen.

17 september '25 (18:44)

Debat over windturbines in Groene Hart Zuid-Holland uitgesteld

De Zuid-Hollandse politiek heeft een debat over de mogelijke komst van tientallen windturbines in het Groene Hart uitgesteld. De Provinciale Staten zouden woensdag het onderzoek bespreken dat het college heeft laten doen naar geschikte locaties voor windturbines. Het onderwerp is echter opnieuw doorgeschoven, omdat een meerderheid van de Staten onder meer wil wachten op een juridische beoordeling van de gevolgde procedure.

17 september '25 (14:35)

Bouwbedrijven 'teleurgesteld' over plannen voor stikstofaanpak

De bouwsector vindt het "teleurstellend" dat de aangekondigde 2,6 miljard euro die het demissionaire kabinet uittrekt voor het aanpakken van de stikstofproblemen "in feite slechts eerder toegezegde middelen in een nieuw jasje" zijn. De stikstofproblemen oplossen is cruciaal voor de bouw en infra, benadrukt brancheorganisatie Bouwend Nederland.

16 september '25 (14:33)

Energietransport kost huishoudens volgend jaar 25 euro extra

Nederlandse huishoudens betalen in 2026 ongeveer 25 euro per jaar meer voor het transport van elektriciteit en gas. De nettarieven gaan daarmee met 3,4 procent omhoog, maakte de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bekend.

12 september '25 (16:10)

Stikstofcrisis kost Liander 171 miljoen extra voor stroomnet

Netbeheerder Liander verwacht ruim 171 miljoen euro duurder uit te zijn bij werk aan het stroomnet door de stikstofimpasse. Het gaat om extra investeringen die nodig zijn voor bijvoorbeeld hijskranen, graafmachines of vrachtwagens die geen stikstof uitstoten. De regionale netbeheerder voor Gelderland, Flevoland, Friesland en Noord-Holland noemt het "moeilijk te verteren" dat het verzwaren van het elektriciteitsnet extra duur wordt door het uitblijven van een oplossing voor stikstofproblemen.

12 september '25 (16:10)

ACM: aanleg warmtenetten stokt door onduidelijkheid kosten

Woningcorporaties zijn huiverig om over te stappen op warmtenetten omdat het onzeker is of ze betaalbaar zijn voor huurders. Dat constateert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van gesprekken met corporaties.

12 september '25 (10:55)

Steun voor duurzame warmte zolang bedrijfswinsten beperkt blijven

Meer dan de helft van de Nederlanders staat positief tegenover een overstap van aardgas naar duurzame warmte, mits energiebedrijven minimale winst maken en daarover transparant zijn. Dat meldt Energie Beheer Nederland (EBN) op basis van onderzoek door MSG Sustainable Strategies Populytics.

12 september '25 (10:54)

Nederland produceerde meer stroom in eerste halfjaar

De stroomproductie van Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen vergeleken met een jaar geleden. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) nam de elektriciteitsproductie uit fossiele bronnen toe terwijl de stroomopwekking uit windenergie daalde door minder wind op land en zee.

10 september '25 (11:12)

Industriële productie krimpt met ruim 1 procent

De productie in de Nederlandse industrie is in juli met 1,1 procent gekrompen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in bijna de helft van de industriële sectoren krimp van de productie te zien. In juni was nog sprake van een productiedaling met 0,1 procent op jaarbasis.

08 september '25 (16:59)

Vattenfall Nederland stelt nieuwe topvrouw aan

Energieleverancier Vattenfall Nederland heeft commercieel directeur Cindy Kroon maandag benoemd tot nieuwe hoogste baas. Twee weken geleden werd bekend dat de huidige topman Martijn Hagens overstapt naar concurrent Eneco.

08 september '25 (13:07)

Meer geld beschikbaar voor verduurzaming regionale industrie

Het demissionaire kabinet stelt 17 miljoen euro extra subsidie beschikbaar voor industriebedrijven die willen verduurzamen, maar waarbij dat door hun ligging niet lukt. Dat meldt minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer.