7 augustus 2014 om 17:39
< 1 min lezen

Politie ontruimt pier Scheveningen

(Novum) - De politie is even na het middaguur overgegaan tot ontruiming van de pier in Scheveningen. Inmiddels zijn acht krakers aangehouden. De krakers hebben zich niet verzet, meldt de politie.

De pier werd donderdagochtend bezet door krakers uit protest tegen de voorgenomen ontruiming en sloop van kraakpand De Vloek in de plaats. De circa vijftien krakers ontrolden spandoeken op de pier en vanaf de bungeejumptoren met teksten als ‘De Vloek moet blijven’. Een woordvoerder gaf aan dat de krakers de pier zo lang mogelijk bezet willen houden.

De politie heeft in de ochtend geprobeerd de krakers te overtuigen te vertrekken, maar zonder resultaat. Nadat ME-busjes waren gearriveerd probeerde de politie de krakers nog een keer te overtuigen. “Zij weigeren te vertrekken, daarom wordt tot ontruiming overgegaan”, meldt de politie. Op een livestream die de krakers uitzenden was rond 12.15 uur te zien dat agenten aan een toegangsdeur morrelen.

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
    • Utiliteitsbouw

    Zuid-Holland kiest locatie in Lansingerland voor windturbines

    21 november 2025 om 09:31
    • Utiliteitsbouw

    Vattenfall-centrales gaan definitief naar Tata Steel

    17 november 2025 om 10:33

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht