24 oktober 2016 om 13:54
< 1 min lezen

‘Meer experimenten met energieopslag nodig’

ZOETERMEER (ANP) - In Nederland moet meer geëxperimenteerd worden met het opslaan van groene stroom in grote superbatterijen. Dat zeggen technologie- en energiebedrijven, netbeheerders en kennisinstellingen, die zich hebben verenigd in het initiatief Energy Storage NL.

Grootschalige energieopslag is erg belangrijk nu het opwekken van energie steeds meer via bijvoorbeeld windmolens gaat. Bij veel wind wordt er dan immers extra veel elektriciteit geproduceerd, terwijl de productie bij windstilte juist stilligt.

De partijen wijzen erop dat er in de Verenigde Staten, Australië, China en Duitsland al veel gebeurt op dit gebied en in Nederland nog weinig. Daarom hebben ze een actieplan opgesteld, met belemmeringen die de overheid zou kunnen wegnemen om deze ,,onmisbare technologie’’ meer te stimuleren.

,,Een belangrijke belemmering is de huidige wet- en regelgeving’’, aldus Peter Bongaerts, beleidsdirecteur bij brancheorganisatie FME. ,,Neem bijvoorbeeld de dubbele energiebelasting die de gebruiker van energieopslag betaalt bij het opslaan van energie.’’

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
    • Infra

    Kabinet trekt 2,5 miljard euro uit voor infrastructuur bij nieuwe woonwijken

    10 november 2025 om 15:44
    • Infra

    Rijkswaterstaat waarschuwt: avondspits drukker door wintertijd

    27 oktober 2025 om 10:53

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland