13 juli 2017 om 12:53
< 1 min lezen

‘Kwart van huizen boven vraagprijs verkocht’

AMSTERDAM (ANP) - Bijna een kwart van de woningen die afgelopen kwartaal door bij de NVM aangesloten makelaars werden verkocht, wisselden boven de vraagprijs van eigenaar. Daarbij werd nog eens voor 14 procent van de huizen exact betaald wat de verkopers ervoor vroegen.

Dat meldde voorzitter Ger Jaarsma van de makerlaarsvereniging donderdag in een toelichting op de tweedekwartaalcijfers. Hij sprak van ongekend hoge percentages. De prijzen worden volgens hem ook opgedreven omdat particuliere beleggers actief meebieden boven de vraagprijs van woningen. Ook is het voor het eerst sinds 2004 dat er in Nederland minder dan 100.000 woningen te koop staan.

De NVM-makelaars zijn samen goed voor circa driekwart van de markt. Zoals bekend is de huizenmarkt in grote steden als Amsterdam en Utrecht gunstig voor verkopende partijen. Maar ook in andere steden is sprake van een sterke stijging.

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
    • Utiliteitsbouw

    Bouw stofzuiger: kies de juiste voor jouw klusomgeving

    Gisteren om 13:29
    • Utiliteitsbouw

    GL-PvdA en D66 hekelen wispelturig beleid rond windenergie

    16 oktober 2025 om 09:42

Aankomende evenementen

28 Oct
Afbouw Vakdagen 2025
  • Zuid-Holland
03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant
19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant