Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Dance-museum Our House komt in voormalig Club iT-gebouw

Door Redactie Nationale Bouwgids
schedule 3 min
location_on [xx]km
Het nieuwe museum Our House komt in het voormalig gebouw van Club iT in Amsterdam. Het museum voor elektronische muziek opent in augustus de deuren.

Club iT was een van de eerste clubs eind jaren 80 en kreeg internationale bekendheid met extravagante feesten. Bovendien zorgde de club samen met onder andere club Roxy voor een grote doorbraak van housemuziek in Nederland. Sinds 2010 zit de nachtclub AIR Amsterdam in het inmiddels verbouwde pand in de Amstelstraat.

Our House brengt een ode aan de nationale en internationale dancecultuur. Dat de locatiekeuze op het voormalige Club iT is gevallen is volgens de organisatie geen toeval. "De iT blijft voor altijd een legendarische en historische plek als het gaat om elektronische muziekcultuur. We zijn erg blij dat we Our House op een locatie met zo'n bijzondere erfenis mogen openen", aldus Jeroen Jansen, mede-initiatiefnemer van het museum voor elektronische muziek.

In het museum staan de oorsprong en de geschiedenis van de dancemuziek en subculturen centraal. Zo kunnen bezoekers onder meer luisteren naar wereldberoemde dj's, die in interactieve installaties vertellen over de afgelopen veertig jaar housemuziek. Naast de licht- en video-installaties ervaart de bezoeker van Our House ook de clubbeleving van de toekomst.

Voor een paar van de ruimtes van het museum werkt Our House samen met de eigenaar van het pand AIR Amsterdam. Waar overdag het museum te bewonderen is, veranderen de ruimtes in de avond weer in dansvloeren. Daar is ook Sander Groet, oprichter van de nachtclub, erg blij mee. "De unieke samenwerking met Our House zorgt ervoor dat de club ook overdag een mooie invulling krijgt."

Door: ANP

17 september '25 (14:35)

Bouwbedrijven 'teleurgesteld' over plannen voor stikstofaanpak

De bouwsector vindt het "teleurstellend" dat de aangekondigde 2,6 miljard euro die het demissionaire kabinet uittrekt voor het aanpakken van de stikstofproblemen "in feite slechts eerder toegezegde middelen in een nieuw jasje" zijn. De stikstofproblemen oplossen is cruciaal voor de bouw en infra, benadrukt brancheorganisatie Bouwend Nederland.

16 september '25 (14:33)

Energietransport kost huishoudens volgend jaar 25 euro extra

Nederlandse huishoudens betalen in 2026 ongeveer 25 euro per jaar meer voor het transport van elektriciteit en gas. De nettarieven gaan daarmee met 3,4 procent omhoog, maakte de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bekend.

12 september '25 (16:10)

ACM: aanleg warmtenetten stokt door onduidelijkheid kosten

Woningcorporaties zijn huiverig om over te stappen op warmtenetten omdat het onzeker is of ze betaalbaar zijn voor huurders. Dat constateert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) op basis van gesprekken met corporaties.

12 september '25 (16:10)

Stikstofcrisis kost Liander 171 miljoen extra voor stroomnet

Netbeheerder Liander verwacht ruim 171 miljoen euro duurder uit te zijn bij werk aan het stroomnet door de stikstofimpasse. Het gaat om extra investeringen die nodig zijn voor bijvoorbeeld hijskranen, graafmachines of vrachtwagens die geen stikstof uitstoten. De regionale netbeheerder voor Gelderland, Flevoland, Friesland en Noord-Holland noemt het "moeilijk te verteren" dat het verzwaren van het elektriciteitsnet extra duur wordt door het uitblijven van een oplossing voor stikstofproblemen.

12 september '25 (10:55)

Steun voor duurzame warmte zolang bedrijfswinsten beperkt blijven

Meer dan de helft van de Nederlanders staat positief tegenover een overstap van aardgas naar duurzame warmte, mits energiebedrijven minimale winst maken en daarover transparant zijn. Dat meldt Energie Beheer Nederland (EBN) op basis van onderzoek door MSG Sustainable Strategies Populytics.

12 september '25 (10:54)

Nederland produceerde meer stroom in eerste halfjaar

De stroomproductie van Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen vergeleken met een jaar geleden. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) nam de elektriciteitsproductie uit fossiele bronnen toe terwijl de stroomopwekking uit windenergie daalde door minder wind op land en zee.

10 september '25 (11:12)

Industriële productie krimpt met ruim 1 procent

De productie in de Nederlandse industrie is in juli met 1,1 procent gekrompen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in bijna de helft van de industriële sectoren krimp van de productie te zien. In juni was nog sprake van een productiedaling met 0,1 procent op jaarbasis.

08 september '25 (16:59)

Vattenfall Nederland stelt nieuwe topvrouw aan

Energieleverancier Vattenfall Nederland heeft commercieel directeur Cindy Kroon maandag benoemd tot nieuwe hoogste baas. Twee weken geleden werd bekend dat de huidige topman Martijn Hagens overstapt naar concurrent Eneco.

08 september '25 (13:07)

Meer geld beschikbaar voor verduurzaming regionale industrie

Het demissionaire kabinet stelt 17 miljoen euro extra subsidie beschikbaar voor industriebedrijven die willen verduurzamen, maar waarbij dat door hun ligging niet lukt. Dat meldt minister Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer.

04 september '25 (11:17)

Bioplasticmaker Avantium haalt kapitaal op, maar snijdt in personeel

De ontwikkelaar van bioplastics Avantium heeft 65 miljoen euro opgehaald met de verkoop van nieuwe aandelen. Die kapitaalinjectie maakt deel uit van een breder financieringspakket dat het bedrijf moet laten draaien tot er winst wordt gemaakt met een fabriek in Delfzijl, die plantaardige grondstoffen voor plastic maakt. Tegelijkertijd schrapt Avantium naar verwachting 40 van de ongeveer 280 voltijdsbanen, meldt het bedrijf bij zijn halfjaarcijfers.