26 februari 2013 om 10:48
< 1 min lezen

Rabobank krijgt miljoenenboete in Libor-schandaal

GRONINGEN (Novum) – De Rabobank krijgt mogelijk een boete van meer dan 337 miljoen euro vanwege de betrokkenheid bij de manipulatie van de Libor-rente. Dat schrijft persbureau Bloomberg op basis van vier anonieme bronnen. Zij verwachten dat de boete in mei wordt opgelegd.

De Rabobank zou hiermee de vierde internationale bank zijn die een boete krijgt opgelegd. Barclays, Royal Bank of Scotland en UBS gingen de Nederlandse coöperatieve bank voor. De boete voor de Rabobank zou volgens de bronnen tussen die van Barclays (337 miljoen euro) en RBS (490 miljoen euro) liggen.

De Rabobank geeft tegenover Bloomberg geen commentaar over de boete. Het is bekend dat de bank door verschillende autoriteiten is gevraagd om informatie, waaronder in Japan, Hong Kong en Nederland. De bank zegt volledig mee te werken.

De Libor-rente wordt als basis gebruikt van veel financiële producten, waaronder hypotheek- en spaarrentes. Verschillende internationale banken worden ervan verdacht deze belangrijke interbancaire rente te hebben gemanipuleerd door valse data aan te leveren.

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
  • Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen
    • Utiliteitsbouw

    Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen

    19 september 2025 om 11:56
  • Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld
    • Utiliteitsbouw

    Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld

    18 september 2025 om 12:56

Aankomende evenementen

11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht