Rijksmonument Ald Weishoès in Venlo biedt onderdak aan studenten
22 juli 2022 om 13:10
< 1 min lezen

Rijksmonument Ald Weishoès in Venlo biedt onderdak aan studenten

In Ald Weishoès in Venlo kunnen straks achttien coassistenten van ziekenhuis VieCuri een kamer krijgen. Het rijksmonument wordt op dit moment omgebouwd tot stadsherberg, waar ook horeca en hostelkamers komen. Naar verwachting zijn de kamers vanaf 3 oktober gereed voor de geneeskundestudenten. Ze hoeven geen huur te betalen. Dit meldt Omroep Venlo.

VieCuri heeft veel last van concurrentie en wil het geneeskundestudenten daarom zo aantrekkelijk mogelijk maken om hun coschappen in Venlo te lopen. “Wanneer een student geneeskunde hier naast een topstage ook een tophuisvesting krijgt, kan dat uiteindelijk de doorslag geven voor waar iemand gaat werken.” Het ziekenhuis hoopt dat de studenten hier ook na hun coschappen willen blijven.

Kamers

In de herberg komen 22 kamers, waarvan 18 voor studenten. Ook is er een café-restaurant. Verder is er een binnentuin. 

Gevel

Sinds kort is de 17-eeuwse gevel van het pand weer te bewonderen. De opening van het Ald Weishoès staat gepland voor 1 oktober. 

Door: Nationale Bouwgids

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
    • Utiliteitsbouw

    Nederland telt opnieuw meer woningen zonder aardgas

    Gisteren om 13:18
    • Utiliteitsbouw

    Zuinige huishoudens op warmtenet krijgen mogelijk hogere kosten

    5 december 2025 om 13:25

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht