6 september 2013 om 17:41
< 1 min lezen

Royal Haskoning stapt uit project Oost-Jeruzalem

(Novum) – Royal HaskoningDHV stopt definitief met de medewerking aan het afvalwaterzuiveringsproject in Oost-Jeruzalem. Dat maakt het ingenieursbureau vrijdag bekend. Vorige week werd de medewerking al tijdelijk stilgelegd, nadat het ministerie van Buitenlandse Zaken een waarschuwing uitdeed over het project.

Het ministerie waarschuwde Haskoning omdat het project in bezet gebied plaatsvindt en geen medewerking kreeg van de Palestijnse autoriteit. De Nederlandse regering ontmoedigt dat bedrijven in bezet gebied actief zijn.

Haskoning schrijft nu dat het tot het inzicht is gekomen dat ‘nadere betrokkenheid in strijd kan komen met (inter)nationale wet- en regelgeving’. Volgens het ingenieursbureau verkeerde het Kidron afvalwaterzuiveringsproject nog in ontwerpfase.

Over de waarschuwing van Buitenlandse Zaken en de tijdelijke stop door Haskoning ontstond vorige week ophef. Onder meer Harry van Bommel van de SP wilde opheldering van minister Frans Timmermans, omdat het waterzuiveringsproject juist goed zou zijn voor Palestijnen.

Timmermans benadrukte in zijn antwoord dat er geen sprake is van een verbod, maar van ontmoediging. Hij hoopte dat Haskoning uiteindelijk toch medewerking zou krijgen van de Palestijnse Autoriteit.

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
  • Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen
    • Utiliteitsbouw

    Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen

    19 september 2025 om 11:56
  • Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld
    • Utiliteitsbouw

    Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld

    18 september 2025 om 12:56

Aankomende evenementen

11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht