19 februari 2015 om 11:46
< 1 min lezen

UvA eist ton dwangsom per dag voor bezetters

(Novum) - De bezetters van het Bunge Huis moeten het bezette gebouw verlaten en bezemschoon achterlaten. Doen ze dat niet, dan moeten ze een dwangsom betalen van 100.000 euro per dag. Dat is de inzet van de Universiteit van Amsterdam (UvA) voor het kort geding dat donderdag dient. Dat blijkt uit de dagvaarding die aan de bezetters is gestuurd. Eventuele kosten van een gedwongen ontruiming zijn voor rekening van de bezetters.

Het Bunge Huis, een gebouw van de faculteit geesteswetenschappen van de UvA, wordt al sinds vrijdagochtend bezet door een groepering die zich De Nieuwe Universiteit (DNU) noemt en strijdt voor meer democratie en transparantie van bestuur binnen de universiteit.

Volgens de UvA kunnen door de bezetting medewerkers, studenten en onderzoekers van de UvA het Bunge Huis niet op een veilige en verantwoorde manier gebruiken.

 

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
    • Utiliteitsbouw

    Vuurwerkschade jaarwisseling bedraagt 9 miljoen euro

    12 januari 2026 om 15:39
    • Utiliteitsbouw

    Nederland telt opnieuw meer woningen zonder aardgas

    9 december 2025 om 13:18

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht