28 maart 2012 om 13:48
< 1 min lezen

UvA ziet toch af van sloop rijksmonumenten

AMSTERDAM (Novum) – De Universiteit van Amsterdam ziet af van het plan om twee rijksmonumenten op het Binnengasthuisterrein in de oude binnenstad gedeeltelijk te slopen.

Onder voorwaarden ziet de universiteit na jaren af van het voornemen om op de plek van de gebouwen een studiecentrum en een bibliotheek te bouwen.

Het stadsdeel Centrum moet wel meehelpen om zo snel mogelijk vergunningen te verlenen voor een ‘betaalbaar nieuw plan’. Ook laat de universiteit weten het binnenhof van het Binnengasthuisterrein tenminste gedeeltelijk te willen bebouwen.

Met het besluit van de UvA komt een einde aan jarenlang gesteggel over het behoud van de rijksmonumenten die de universiteit wilde slopen.

Het oorspronkelijke plan voor de nieuwbouw wordt pas ingetrokken als de nieuwe regeling met het stadsdeel is ondertekend. Dat moet over enkele maanden gebeurd zijn.

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
  • Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen
    • Utiliteitsbouw

    Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen

    19 september 2025 om 11:56
  • Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld
    • Utiliteitsbouw

    Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld

    18 september 2025 om 12:56

Aankomende evenementen

11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht