11 juli 2012 om 18:27
< 1 min lezen

Zeewering Tweede Maasvlakte afgesloten

ROTTERDAM (Novum) – De nieuwe zeewering bij de Tweede Maasvlakte is woensdagmiddag afgesloten. Koningin Beatrix gaf eerder op de dag tijdens een feestelijke en zonnige bijeenkomst het startsein voor het sluiten van de elf kilometer lange zeewering. Het Havenbedrijf Rotterdam noemt het opspuiten van de laatste hoeveelheid zand een historisch moment.

De zeewering van de nieuwe Maasvlakte wordt door het projectbureau geschaard in een rijtje roemruchte waterwerken als de Afsluitdijk en de Deltawerken. De werkzaamheden begonnen in september 2008. Met de Tweede Maasvlakte moet de Rotterdamse haven weer ruimte krijgen voor groei en voor nieuwe, dieper uitstekende zeecontainerschepen.

Na het sein van de koningin werd de laatste hoeveelheid zand in de zeewering gelost. De komende maanden wordt een dijk aangelegd op de zeewering. Aan de noordkant van de zeewering komt geen dijk, maar een – even stevige, maar smallere – betonnen wal.

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
    • Utiliteitsbouw

    Nederland telt opnieuw meer woningen zonder aardgas

    9 december 2025 om 13:18
    • Utiliteitsbouw

    Zuinige huishoudens op warmtenet krijgen mogelijk hogere kosten

    5 december 2025 om 13:25

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht