21 maart 2023 om 12:35
< 1 min lezen

175.000 euro rijkssubsidie voor bouw flexwoningen in gemeente Hoogeveen

Het Rijk geeft de gemeente Hoogeveen 175.000 euro. Dit geld is bedoeld voor de financiering van de bouw van 35 flexwoningen die bedoeld zijn voor spoedzoekers, statushouders en 'paradijsvogels' (mensen met een 'moeilijke wooncarrière'). Dit meldt RTV Drenthe.

Volgens de gemeente Hoogeveen kunnen deze groepen momenteel moeilijk een geschikte woonruimte vinden. Voordeel van flexwoningen is dat deze klein en doorgaans snel te realiseren zijn. Soms gaat het om in de fabriek in elkaar gezette kant-en-klare huisjes. Woningcorporatie Domesta gaat deze woningen plaatsen.

Proefproject

De bouw van de 35 flexwoningen is een proefproject. In totaal zullen hooguit vijftig woningen worden gebouwd. Voor vijftien daarvan is nog geen subsidie voorhanden. Momenteel is nog geen plek gekozen waar de woningen moeten komen. De gemeente Hoogeveen zoekt naar twee geschikte locaties.

Door: Nationale Bouwgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Start van massaclaim tegen variabele energiecontracten

    Vandaag om 11:40
    • Woningbouw

    Man zwaargewond na val van 60 meter uit hijskraan op bouwterrein Tilburg

    26 september 2025 om 11:39

Aankomende evenementen

06 Oct
PREFAB 2025
  • Noord-Brabant
28 Oct
Afbouw Vakdagen 2025
  • Zuid-Holland
03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant