17 december 2013 om 15:51
< 1 min lezen

Blok voorziet spannend debat over woonakkoord

(Novum) - Minister voor Wonen en Rijksdienst Stef Blok (VVD) voorziet dinsdagmiddag en -avond een spannend debat in de Eerste Kamer over het woonakkoord. "Ik ga me ten volle inzetten voor een goede afloop", zei Blok kort voor aanvang.

Blok zei de afgelopen dagen ‘uitgebreid’ te hebben gesproken met PvdA-senator Adri Duivesteijn, die bezwaren heeft tegen de plannen en ze door de stemverhoudingen in de senaat in zijn eentje zou kunnen torpederen. “We hebben gekeken waar we elkaar kunnen naderen”, zei Blok.

Blok wilde niet zeggen of hij Duivesteijn tegemoetkomt. Dat moet tijdens het debat blijken. “Alle partijen hebben hun wensen. Het is een kwestie van alle vragen beantwoorden, en dan kijken of er ruimte is om aan resterende wensen tegemoet te komen.”

Duivesteijn heeft er vooral bezwaar tegen dat de opbrengst van de verhuurdersheffing, zo’n 1,7 miljard euro, naar de schatkist gaat. Hij vindt dat het geld ten goede moet komen aan de sector zelf.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
  • Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen
    • Woningbouw

    Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen

    19 september 2025 om 11:56
  • Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld
    • Woningbouw

    Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld

    18 september 2025 om 12:56

Aankomende evenementen

11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht