12 december 2011 om 17:08
< 1 min lezen

Bouwsector steekt meer geld bedrijfsopleidingen dan andere bedrijfstakken

DEN HAAG – Uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) blijkt dat de bouwsector bovengemiddeld investeert in bedrijfsopleidingen, zo meldt Cobouw.

Volgens het CBS neemt ruim een derde van de Nederlandse werknemers deel aan een bedrijfsopleiding. In de bouwsector wordt jaarlijks 484 euro per werknemer aan opleidingen  uitgegeven. Dat is 49 euro meer dan andere sectoren gemiddeld besteden.

Alle sectoren bij elkaar besteedden vorig jaar 1,6 miljard euro aan bedrijfsopleidingen. De Bouwsector investeerde een procent van de totale arbeidskosten in opleidingen, wat neerkomt op een bedrag van 141 miljoen euro.

41 procent van de mannen deed vorig jaar een bedrijfsopleiding, tegenover slechts 27 procent van de vrouwen.

© Nationale Bouwgids

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Kamer dringt aan: Keijzer moet huurwet niet versoepelen

    3 oktober 2025 om 11:07
    • Woningbouw

    Uitzender vraagt overheid om meer huisvesting arbeidsmigranten

    3 oktober 2025 om 09:36

Aankomende evenementen

06 Oct
PREFAB 2025
  • Noord-Brabant
28 Oct
Afbouw Vakdagen 2025
  • Zuid-Holland
03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant