Geboortehuis Johan Cruijff staat te huur
10 augustus 2022 om 15:23
< 1 min lezen

Geboortehuis Johan Cruijff staat te huur

De benedenwoning waar Johan Crruijff is geboren, staat te huur. Huurders die woning accepteren, moeten een sociale huurprijs van 762 euro per maand betalen. Alleen mensen die staan ingeschreven bij WoningNet maken kans op het geboortehuis van de voetballegende. Dit meldt Algemeen Dagblad. 

Aan de Akkerstraat 32 in Betondorp Amsterdam hadden de ouders van Cruijff een groentewinkel. Op 25 april 1947 kwamen ze na zijn geboorte in het Burgerziekenhuis daar thuis. Hij heeft er 12 jaar gewoond. Nu staat het dus te huur als sociale huurwoning. In 2018 was er nog kort het plan om er een museum van te maken.

Huurtoeslag

Huurders mogen de doorzichtige stickers met teksten en een foto van Cruijff niet van de ramen halen. Wel hebben ze recht op huurtoeslag. 

Door: Nationale Bouwgids / Johanne Levinsky

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
  • Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen
    • Woningbouw

    Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen

    19 september 2025 om 11:56
  • Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld
    • Woningbouw

    Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld

    18 september 2025 om 12:56

Aankomende evenementen

11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht