2 februari 2022 om 09:18
< 1 min lezen

Hugo de Jonge stelt invoering Omgevingswet uit

De invoering van de omvangrijke Omgevingswet wordt opnieuw uitgesteld, omdat de digitale systemen nog niet helemaal op orde zijn. De wet zal dan ook niet op 1 juli van kracht worden, maar mogelijk 1 oktober en eventueel pas op 1 januari 2023, schrijft minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) aan de Tweede Kamer.

De Jonge stelt dat er meer tijd nodig is voor gemeenten, provincies en waterschappen om te oefenen met de nieuwe systemen, zo is hem duidelijk geworden tijdens overleggen met de overheden en deskundigen. Veel gaat volgens hem al goed, maar er zitten “verschillende onzekerheden” in de software die nodig is om de nieuwe omgevingsplannen te kunnen publiceren.

Bundelen en vereenvoudigen

De Omgevingswet moet allerlei wetten en regels op het gebied van ruimtelijke ordening en leefomgeving bundelen en vereenvoudigen. De wet had al enkele jaren geleden moeten worden ingevoerd, maar is een paar keer uitgesteld, onder meer vanwege de ict-systemen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
  • Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen
    • Infra

    Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen

    19 september 2025 om 11:56
  • Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld
    • Infra

    Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld

    18 september 2025 om 12:56

Aankomende evenementen

11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht