13 augustus 2012 om 14:28
< 1 min lezen

Huizenprijzen dalen in 2013 met vier procent

DEN HAAG (Novum) – De huizenprijzen dalen volgend jaar gemiddeld met vier procent. Dat verwachten de economen van de Rabobank, blijkt uit een maandag verschenen rapport over de woningmarkt.

Voor dit jaar verwacht de bank een prijsdaling van vijf procent. In de eerste helft van het jaar daalden de prijzen al 3,8 procent. Voor 2013 gaan de economen uit van een voortdurende prijsdaling. Dat komt door de sterkere afname van het besteedbaar inkomen van mensen door de bezuinigingen van de rijksoverheid.

Rabobank verwacht een ‘relatief beperkte impact’ van de afspraken uit het begrotingsakkoord op de huizenprijzen. De Kunduz-coalitie heeft afgesproken dat vanaf 1 januari alle nieuwe hypotheken annuïtair moeten worden afgelost.

Door die maatregel stijgen de maandlasten op nieuwe hypotheken. Doordat het maximale bedrag dat huizenkopers kunnen lenen niet omlaaggaat, verwacht de Rabobank echter niet dat starters zich nu massaal laten afschrikken om een huis te kopen.

De bank gaat ervan uit dat het aantal woningverkopen volgend jaar op hetzelfde niveau blijft. De maatregelen uit het begrotingsakkoord werken een verdere prijsdaling in de hand, waardoor sommige kopers hun aankoop uitstellen. Aan de andere kant kan, als een nieuw kabinet definitief overeenstemming bereikt over de aanpassing van de hypotheekrenteaftrek, die duidelijkheid ervoor zorgen dat de woningverkopen weer toenemen.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Meer hypotheekaanvragen, aankoopbedrag op recordniveau

    3 november 2025 om 09:38
    • Woningbouw

    Heijmans ziet verkoop stijgen, maar stedelijke projecten stroef

    31 oktober 2025 om 09:04

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland