18 april 2013 om 13:14
< 1 min lezen

Huizenverkopen dalen in maart

AMSTERDAM (Novum) – Het aantal verkochte huizen is in maart uitgekomen op 8933. Dat is 1,4 procent minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, meldt het Kadaster donderdag. In februari stegen de verkopen op jaarbasis nog met 1,2 procent.

De verkoop van het aantal tussenwoningen daalde in maart met 4,7 procent. In maart wisselden 3,9 procent minder appartementen van eigenaar. De verkopen daalden in de helft van het aantal provincies. In Drenthe was de daling met 11,5 procent het grootst. In Limburg trokken de verkopen juist het snelst aan, met 8,6 procent.

Ten opzichte van februari stegen de verkopen wel, met dertien procent. Het aantal transacties neemt in het voorjaar traditioneel toe.

Het aantal executieveilingen daalde volgens het Kadaster met 32,4 procent tot 175. Banken proberen de huizen van mensen die hun hypotheek niet meer kunnen betalen liever op een andere manier te verkopen, omdat een executieveiling weinig oplevert.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Kamer dringt aan: Keijzer moet huurwet niet versoepelen

    Gisteren om 11:07
    • Woningbouw

    Uitzender vraagt overheid om meer huisvesting arbeidsmigranten

    Gisteren om 09:36

Aankomende evenementen

06 Oct
PREFAB 2025
  • Noord-Brabant
28 Oct
Afbouw Vakdagen 2025
  • Zuid-Holland
03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant