Hypotheekaanvragen schieten omhoog voorafgaand aan renteverhogingen
4 februari 2025 om 09:53
< 1 min lezen

Hypotheekaanvragen schieten omhoog voorafgaand aan renteverhogingen

Mensen hebben afgelopen maand veel meer hypotheken aangevraagd, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). In januari werden 47.108 hypotheekaanvragen verstuurd via HDN, dat een platform biedt om het verstrekken van het krediet te vergemakkelijken. Dat is bijna 28 procent meer dan in januari 2024.

De stijging valt volgens HDN samen met aangekondigde renteverhogingen van veel hypotheekaanbieders. Vooral in de tweede en derde week vroegen veel mensen volgens HDN een hypotheek aan. Daarna nam dit af tot een vergelijkbaar niveau met vorig jaar. Het merendeel van alle Nederlandse hypotheekaanvragen loopt via HDN.

Alleen in januari 2022 werden meer hypotheekaanvragen gedaan, aldus HDN. Toen waren dat er 54.597 en kwamen die vooral van oversluiters.

Vorige maand hebben met name kopers meer aanvragen gedaan. Zij vroegen in januari 27.983 hypotheken aan, een nieuw record volgens HDN. Dat is een stuk meer dan de vorige piek van ruim 23.000 aanvragen in januari 2020.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Man zwaargewond na val van 60 meter uit hijskraan op bouwterrein Tilburg

    Vandaag om 11:39
    • Woningbouw

    Studenten demonstreren tegen woningnood en komen met voorstellen

    Gisteren om 12:58

Aankomende evenementen

06 Oct
PREFAB 2025
  • Noord-Brabant
28 Oct
Afbouw Vakdagen 2025
  • Zuid-Holland
03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant