23 september 2011 om 11:00
< 1 min lezen

Hypotheekleed: voorstellen DSB-curatoren zwaar onvoldoende

ALMELO – Stichting Hypotheekleed is verheugd dat curatoren van DSB Bank bevestigd hebben dat (ex-)klanten van deze bank honderden miljoenen euro’s schadevergoeding ontvangen.

Maar bij de compensatie van woekerpolissen is er volgens Hypotheekleed sprake van een duplicaat van de ontoereikende Wabeke-regeling. Daarom staakte de stichting op 7 juli het overleg met curatoren.

Dankzij het door Hypotheekleed uitgelokte DSB-failissement krijgen slachtoffers van de bank niet – zoals in 2009 door Dirk Scheringa aangeboden – 26 miljoen, maar honderden miljoenen euro’s schadevergoeding. Zonder bankrun was dit nooit bereikt.

Voor schadevergoeding van koopsompolissen is in totaal circa 270 miljoen euro ter beschikking gesteld. Samen met eerder toegezegde bedragen en kwijtscheldingen voor mensen die na verkoop van hun huis met een restschuld bleven zitten, is de toegezegde vergoeding tot boven de 350 mln euro opgelopen. Om dit bedrag op te souperen, moeten wel alle gedupeerden zich melden.

Kijk voor meer informatie op Hypotheekleed.nl

© Nationale Bouwgids

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Gemiddelde verkoopprijs bestaande woning eind 2025 ruim half miljoen euro

    15 januari 2026 om 14:31
    • Woningbouw

    Huurprijzen vrije sector omhoog terwijl markt structureel krap blijft

    14 januari 2026 om 14:19

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht