2 augustus 2011 om 13:42
< 1 min lezen

Kamer: ook middeninkomens in corporatiewoning

DEN HAAG (ANP) – Een groeiende meerderheid in de Tweede Kamer vindt dat minister Piet Hein Donner (Binnenlandse Zaken) moet regelen dat (lage) middeninkomens vaker terechtkunnen in een sociale huurwoning.

SP-Kamerlid Paulus Jansen en zijn CDA-collega Bas Jan van Bochove zeiden maandag te hopen dat Donner eindelijk voorstellen van de Kamer gaat uitvoeren, omdat sinds vrijdag ook regeringspartij VVD ervoor pleit.

De CDA-bewindsman heeft tot nu toe de boot afgehouden met verschillende voorstellen op dit terrein van CDA, PvdA en SP, gesteund door onder meer gedoogpartner PVV.

VVD-politica Betty de Boer zei vrijdag dat meer corporatiehuizen (huur tot 652 euro) beschikbaar moeten komen voor mensen met een inkomen tot 43.000 euro per jaar. Nu mag maximaal 10 procent van de sociale woningen naar mensen met meer dan 33.614 euro.

Branchevereniging Aedes van de corporaties waarschuwde vorige week dat vooral lagere middeninkomens in de problemen komen, omdat ze aangewezen zijn op de duurdere vrije huursector.

PvdA-Kamerlid Jacques Monasch heeft om opheldering gevraagd na de waarschuwing van Aedes. De PvdA vraagt Donner of de inkomensgrens kan worden opgetrokken naar ongeveer 45.000 euro.

CDA’er Van Bochove wees erop dat eind vorig jaar van hem al een motie is aangenomen om de inkomensgrens op te trekken in gebieden waar het woningaanbod problematisch is voor middeninkomens.

Nog voor de zomer is ook een SP-voorstel aangenomen die Donner vroeg in onderhandeling te gaan met de Europese Commissie. Wegens de staatssteun voor de sociale woningbouw zijn in Brussel beperkingen gesteld aan corporaties, zoals de inkomensgrens, om oneerlijke concurrentie met de vrije huursector te voorkomen.

Volgens een woordvoerder van Donner heeft de minister al herhaaldelijk aangegeven dat opnieuw onderhandelen in Brussel geen zin heeft. Om van de beperkingen af te komen stelt de SP nu voor de staatssteun af te bouwen. In ruil hiervoor zouden corporaties minder hoeven meebetalen aan de huurtoeslag.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Meer bouwvergunningen, maar minder huizen opgeleverd

    Vandaag om 11:06
    • Woningbouw

    Hoge investeringsdruk wordt onhaalbaar voor corporaties

    Vandaag om 09:37

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland