6 januari 2012 om 14:12
< 1 min lezen

“Knot schaadt woningmarkt”

AMSTERDAM – Het idee van de topman van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot om hypotheekleningen terug te brengen tot negentig procent van de waarde van het huis, schaadt de woningmarkt.

Dat zegt een woordvoerder van Vereniging Eigen Huis (VEH) vandaag. Volgens de belangenvereniging voor huiseigenaren houdt Knot met dit soort uitspraken de vertrouwenscrisis op de woningmarkt in stand.

“Knot komt net als veel anderen steeds met losse plannen”, stelt de woordvoerder. “Wat we nodig hebben is een integraal plan om de woningmarkt uit het slop te krijgen.” VEH zegt aan zo’n plan te werken. “Maar dat ventileren we niet steeds.”

De in juli aangetreden nieuwe topman van DNB deed zijn voorstel donderdagavond in een uur durend interview in het programma Nieuwsuur. Knot maakt zich zorgen over de hoge hypotheekschulden van Nederlandse huishoudens.

Doordat consumenten veel lenen bij banken, maar hun pensioen sparen bij andere instellingen, zijn Nederlandse banken volgens hem slecht gefinancierd.

Verdediging
De uitspraken van Knot moeten volgens VEH gezien worden als de verdediging van de ‘bankbalans en de rijksbegroting’. Zijn voorstel slaat volgens de vereniging echter in op de woningmarkt door een lager vertrouwen en dalende huizenprijzen. “Maar dat komt uiteindelijk ook terecht op het bordje van de bank.”

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Prijzen koopwoningen in oktober gestegen met 6,6%

    Gisteren om 14:51
    • Woningbouw

    Keijzer wil huurregels versoepelen ondanks aangenomen motie

    20 november 2025 om 14:25

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht