3 juli 2012 om 12:18
< 1 min lezen

Kwart huurders verdient te veel voor sociale woning

ROTTERDAM (Novum) – Ruim een kwart van de huishoudens van corporatiewoningen heeft een inkomen van meer dan 33 duizend euro. Dat blijkt uit dinsdag door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerd cijfers. Volgens Europese regels komen alleen huishoudens die minder dat bedrag verdienen in aanmerking om een corporatiewoning te huren.

In totaal worden 609 duizend van de 2,2 miljoen corporatiewoningen in Nederland bewoond door scheefwoners. De meeste van hen wonen in de Randstad, waar ook de wachtlijsten voor sociale huurwoningen het langst zijn.

De grootste percentages scheefwoners worden niet gevonden in de vier grote steden, maar in kleinere gemeenten in het Groene Hart. In Rotterdam en Den Haag wonen relatief zelfs minder scheefwoners dan gemiddeld in Nederland.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
  • Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen
    • Woningbouw

    Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen

    19 september 2025 om 11:56
  • Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld
    • Woningbouw

    Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld

    18 september 2025 om 12:56

Aankomende evenementen

11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht