21 oktober 2019 om 12:46
< 1 min lezen

Lagere hypotheek als inkomen gelijk blijft

Een huishouden waarvan het inkomen in 2020 gelijk blijft aan dat van 2019, kan daar volgend jaar een lagere hypotheek mee afsluiten. Dat schrijft het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting (Nibud).

Het Nibud berekent jaarlijks hoeveel huishoudens gemiddeld aan woonlasten kunnen uitgeven, als aandeel van hun totale inkomen.

Volgend jaar kunnen Nederlanders een kleiner deel van hun maandelijkse inkomsten opzij zetten voor hun hypotheek, omdat de prijzen stijgen. Daardoor zijn ze meer geld kwijt aan bijvoorbeeld de dagelijkse boodschappen.

Grotere buffer

Volgens Nibud-directeur Arjen Vliegenthart gaan Nederlanders nu goed om met het verdelen van hun inkomen. Bijna 80 procent heeft een grotere buffer dan het Nibud adviseert.

Voor werkende gezinnen wordt voor volgend jaar een loonstijging van gemiddeld 2,5 procent verwacht. Bij die loonstijging geldt voor huishoudens – ongeacht hun huidige inkomsten – een hogere maximale hypotheek.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Mijdrecht krijgt er op termijn 67 nieuwe woningen bij op terrein van apotheek De Ronde Venen

    Gisteren om 13:10
    • Woningbouw

    EIB: ‘Locatiekeuze bepaalt voortgang woningbouw’

    23 december 2025 om 14:14

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht