5 september 2012 om 17:58
< 1 min lezen

Nederlandse hypotheekschuld naar 670 miljard euro

AMSTERDAM (Novum) – Nederlandse huishoudens hadden eind vorig jaar een totale hypotheekschuld van bijna 670 miljard euro, 111 procent van het bruto binnenlands product. Dat maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag bekend.

In een jaar tijd is de hypotheekschuld, de hoogste van de eurozone, volgens het CBS met bijna achttien miljard euro toegenomen. De stijging vlakt de laatste jaren wel af, doordat er vanwege de vastzittende huizenmarkt minder nieuwe hypotheken worden afgesloten. Door de gedaalde huizenprijzen is het gemiddelde hypotheekbedrag ook omlaaggegaan.

De waarde van de woningen waarop de hypotheken rusten is nog steeds meer dan twee keer zo groot als de hypotheekschuld, maar dat verschil wordt wel steeds kleiner. Sinds 1996 is de waarde van het totale aantal hypotheken in Nederland bijna verviervoudigd. De waarde van de totale woningvoorraad verdriedubbelde in die periode slechts. Het feit dat de huizenprijzen sinds 2008 dalen terwijl de schuld stijgt, versterkt die trend.

Eind 2011 bedroeg de totale waarde van de Nederlandse koopwoningen 1,4 biljoen euro. In de eerste zeven maanden van dit jaar zijn de huizenprijzen echter met gemiddeld bijna vijf procent gedaald in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Mijdrecht krijgt er op termijn 67 nieuwe woningen bij op terrein van apotheek De Ronde Venen

    Gisteren om 13:10
    • Woningbouw

    EIB: ‘Locatiekeuze bepaalt voortgang woningbouw’

    23 december 2025 om 14:14

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht