18 oktober 2021 om 11:25
< 1 min lezen

Kabinet stopt 150 miljoen euro extra in huizenisolatie

Het kabinet trekt 150 miljoen euro extra uit om huizen beter te isoleren. Het geld gaat naar de gemeenten die moeten zorgen dat het bij de burgers terechtkomt, zei demissionair minister Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken) na de ministerraad.

Het is een van de maatregelen die het kabinet neemt omdat de energieprijzen zo hard stijgen. Het geld is bedoeld om “relatief eenvoudige maatregelen” te nemen om huizen te isoleren, aldus de bewindsvrouw. Vooral mensen met een laag inkomen in slecht geïsoleerde huizen moeten ervan profiteren.

Gemeenten zorgen voor uitvoering 

Het geld wordt snel overgemaakt naar gemeenten, die gaan zorgen voor de uitvoering. Ollongren denkt dat zaken als tochtstrippen hiermee kunnen worden bekostigd of displays waarop je kunt zien hoeveel energie er wordt verbruikt. “Bijna iedereen kan beter isoleren”, aldus de minister.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Kamernet: minder aanbod, hogere kamerhuren

    Gisteren om 11:31
    • Woningbouw

    Onderzoek: woningmarkt kan afschaffing hypotheekrenteaftrek aan

    13 november 2025 om 10:13

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland