Branche vreest hogere afvalheffing voor Nederlanders
30 april 2025 om 11:42
< 1 min lezen

Branche vreest hogere afvalheffing voor Nederlanders

Nederlanders gaan meer afvalstoffenheffing betalen doordat de CO2-heffing voor verbrandingsinstallaties wordt verhoogd. Hiervoor vreest de Koninklijke Nederlandse vereniging voor afval- en reinigingsdiensten (NVRD).

Deze belasting is een van de maatregelen uit de voorjaarsnota. Afvalinstallaties zullen de hogere heffing doorberekenen aan gemeenten, die de extra kosten op hun beurt doorberekenen aan inwoners door de afvalstoffenheffing te verhogen, voorziet de NVRD.

De afgelopen jaren steeg de afvalstoffenheffing volgens de branchevereniging al gemiddeld met zo’n 45 procent door onder andere de hogere CO2-heffing. “Deze maatregel komt daar nog eens bovenop”, meldt een woordvoerster na berichtgeving door het AD.

Ze zegt verder dat de branche niet tegen het belasten van verbranding is. “Maar dan moet het wel duurzamer gedrag stimuleren. Dat is met deze heffing niet het geval. Er blijft dan evenveel fossiel en niet-recyclebaar plastic op de markt komen”, stelt ze.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Meer hypotheekaanvragen, aankoopbedrag op recordniveau

    Gisteren om 09:38
    • Woningbouw

    Heijmans ziet verkoop stijgen, maar stedelijke projecten stroef

    31 oktober 2025 om 09:04

Aankomende evenementen

03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant
19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel