8 april 2022 om 15:38
< 1 min lezen

Huizen EU gemiddeld 10 procent duurder, Nederland niet in top 3

De huizenprijzen in de Europese Unie zijn het laatste kwartaal van vorig jaar 10 procent gestegen op jaarbasis, meldt het Europese statistiekbureau Eurostat. Nederland noteerde in die periode recordstijgingen, maar staat niet in de Europese top 3. In onder meer Estland en Litouwen gingen de prijzen meer omhoog, met Tsjechië als koploper met een stijging van ruim 25 procent.

De stijging voor de EU was de grootste sinds 2006. Alleen in Cyprus ging de huizenprijzen eind vorig jaar omlaag, ruim 5 procent.

De Nederlandse makelaarsvereniging NVM kwam donderdag met cijfers over het eerste kwartaal van dit jaar, waaruit bleek dat de huizenprijzen vergeleken met eind vorig jaar licht waren gedaald. Het was sinds begin 2019 niet meer voorgekomen dat huizen goedkoper werden dan een kwartaal eerder.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Meer hypotheekaanvragen, aankoopbedrag op recordniveau

    3 november 2025 om 09:38
    • Woningbouw

    Heijmans ziet verkoop stijgen, maar stedelijke projecten stroef

    31 oktober 2025 om 09:04

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland