Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

BAM ziet orderbedrag stijgen, vooral in het buitenland

Door ANP
schedule 4 min
location_on [xx]km
BAM ziet orderbedrag stijgen, vooral in het buitenland
Bouwbedrijf BAM heeft in het eerste halfjaar van 2025 een hoger bedrag aan orders ontvangen. In Nederland bleef het orderbedrag echter stabiel. Topman Ruud Joosten verwacht dat de onzekerheid vanwege de stikstofproblematiek in Nederland aanhoudt, maar denkt wel dat de vraag in de markten van BAM "robuust" blijft.

Het totaalbedrag aan orders bij BAM, dat ook in onder meer België, het Verenigd Koninkrijk en Duitsland actief is, steeg in de eerste zes maanden naar ruim 12,9 miljard euro. Dat is een stijging vergeleken met een jaar eerder, toen het bouwbedrijf net geen 11 miljard euro aan orders had uitstaan. Daarmee is het orderboek volgens BAM "op een hoog niveau gebleven". De waarde van de orders in ons land bedroeg in het eerste halfjaar van 2025 iets meer dan 5 miljard euro.

De omzet van BAM lag in de eerste helft van het jaar op bijna 3,4 miljard euro. Dat is 7 procent meer dan in de eerste zes maanden van 2024. De ontwikkeling van de wisselkoers van het Britse pond viel positief uit voor de bouwer. De nettowinst is flink gegroeid en kwam uit op 101,5 miljoen euro, 85 procent meer dan een jaar eerder.

Vergunning

Topman Joosten ziet "aantrekkelijke marktkansen", gedreven door de vraag naar projecten rond de energietransitie, infrastructuur, defensie en duurzame en betaalbare woningen. Ondanks dat het orderbedrag in Nederland stabiel bleef, steeg de omzet van de Nederlandse tak met 10 procent. Die werd volgens BAM gedreven door de activiteiten die niet onder woningbouw vallen.

BAM heeft in het eerste halfjaar 692 huizen verkocht in Nederland. Dat is minder dan de 832 woningen die het bouwbedrijf in de eerste helft van 2024 verkocht. Over heel 2025 verwacht het bouwbedrijf wel meer huizen te verkopen dan vorig jaar.

De Raad van State deed eind vorig jaar een uitspraak die grote gevolgen heeft voor onder meer de woningbouw. Die maakt het moeilijker om binnen nieuwbouwprojecten met beschikbare stikstofruimte te schuiven. De hoogste bestuursrechter oordeelde dat dit niet zomaar mag zonder een vergunning aan te vragen. Joosten verwachtte in februari dat de uitspraak dit jaar geen invloed heeft op de resultaten van BAM.

24 juli '25 ( 9:15)

ING: Meer koopwoningen op warmtenet draagt bij aan verduurzaming sociale huur

Als meer huiseigenaren een aansluiting nemen op een warmtenet kunnen woningcorporaties hun sociale huurhuizen beter verduurzamen. Woningcorporaties kunnen een belangrijke rol spelen bij de uitbreiding van warmtenetten in Nederland, maar alleen als de overstap betaalbaarder wordt voor hun huurders. Dit meldt ING in een nieuw rapport.

24 juli '25 ( 8:33)

Vakantieparken meer vaste bewoners, vooral in Gelderland

De provincie Gelderland telt het grootste aantal mensen dat is ingeschreven op een woonadres op een vakantiepark. In totaal gaat het daar om ongeveer 10.000 mensen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gelderland wordt gevolgd door Noord-Brabant, met ruim 9000 mensen, en Overijssel met meer dan 7000 mensen die wonen op een vakantiepark. In Groningen staat het kleinste aantal mensen op een vakantiepark ingeschreven.

23 juli '25 (13:50)

Gemeente Enschede biedt excuses aan na uitlating over wateroverlast

De gemeente Enschede zegt sorry tegen de bewoners van de wijk Pathmos. In een uitzending van de NOS over de gevolgen van overstromingen in de wijk zei een vertegenwoordiger van de gemeente dat het voor bewoners "een keuze" is om op een plek te wonen "waarvan je weet dat die kan overstromen".

22 juli '25 ( 8:31)

Prijzen koopwoningen in juni 9 procent hoger dan vorig jaar

Bestaande koopwoningen zijn in juni 9,3 procent duurder geworden in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder, constateren het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers. Hoewel koopwoningen duurder worden, werden er wel flink meer huizen verkocht ten opzichte van juni vorig jaar. Volgens De Hypotheker zoeken steeds meer huizenkopers hun toevlucht buiten de Randstad.

21 juli '25 ( 9:13)

Huurders verruilen hun woning in nieuw RTL-programma

RTL begint een nieuw programma voor mensen die een huis zoeken. In Huizenruilers wisselen mensen met een huurwoning van huis, meldt RTL. Geïnteresseerden worden opgeroepen zich aan te melden.

16 juli '25 ( 9:07)

Achmea merkt sterke stijging in juridische conflicten huurwoningen

Huurders en vooral particuliere verhuurders hebben sinds begin vorig jaar steeds meer juridische conflicten over het beëindigen van de huurovereenkomst, stelt Stichting Achmea Rechtsbijstand (SAR) vast. Volgens de grote rechtshulpverlener kwamen er in de eerste helft van vorig jaar en van dit jaar ongeveer 2700 meldingen binnen over geschillen, een toename van bijna 30 procent ten opzichte van eerdere jaren.

14 juli '25 (11:07)

Keijzer pleit voor woningdelen en tijdelijke woningen voor statushouders

Minister Mona Keijzer (Volkshuisvesting, BBB) heeft een plan gemaakt om statushouders die door woningnood nog steeds in een asielzoekerscentrum (azc) verblijven aan een huis te helpen. Ze wil tijdelijke locaties inrichten waar deze statushouders, maar ook andere groepen terechtkunnen. Bovendien wil ze alleenstaanden vaker een woning laten delen.

11 juli '25 (14:25)

Nieuwe woonwijken gepland in Alkmaar, Hengelo, Apeldoorn en Helmond

In de omgeving van Alkmaar, Hengelo en Enschede, Apeldoorn en Helmond worden de komende jaren grote nieuwe woonwijken gebouwd, bevestigt woonminister Mona Keijzer (BBB) na berichtgeving van RTL Nieuws. Deze nieuwe grote bouwlocaties worden toegewezen in de Nota Ruimte, die Keijzer vrijdag bespreekt in de ministerraad.

10 juli '25 (15:47)

Meeste woningen in jaren te koop, prijsstijging zwakt af 

In het tweede kwartaal zijn in Nederland de meeste woningen te koop gezet in bijna twintig jaar. Daardoor is de stijging van de huizenprijzen flink afgezwakt, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM).