Koepelgevangenis Breda omgedoopt tot gebied voor huizen en cultuur
8 juli 2022 om 11:32
< 1 min lezen

Koepelgevangenis Breda omgedoopt tot gebied voor huizen en cultuur

Voorlopig staan de muren rondom de negentiende-eeuwse koepelgevangenis overeind, maar binnenkort zullen ze verdwijnen. Het zogenaamde Koepelcomplex wordt omgetoverd tot een open gebied voor huizen, bedrijven, vrije tijd en cultuur. Dit meldt Omroep Brabant. 

De gevangenis is al zo’n acht jaar buiten dienst. Het Rijksvastgoedbedrijf zette het Koepelcomplex vorig jaar in de verkoop en hield een enquête onder de bewoners van Breda. Het terrein van zo’n 3 hectare komt onder de hoede van vastgoedontwikkelaar Being en VDD Project Development. Beide ontwikkelaars hopen het complex levendig te maken zonder in te leveren op de historische waarde.

Op dit moment verblijven er zo’n 380 Oekraïense vluchtelingen in het Koepelcomplex. In de toekomst blijft het complex deze functie houden. De projectontwikkelaars willen de vluchtelingenopvang mogelijk uitbreiden.

Door: Nationale Bouwgids

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Onderzoek: woningmarkt kan afschaffing hypotheekrenteaftrek aan

    Gisteren om 10:13
    • Woningbouw

    Geschenkwoningen Watersnoodramp officieel rijksmonument

    Gisteren om 08:57

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland