Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Laatste kwartaal redt woningverkopen 2012

Door Redactie Nationale Bouwgids
schedule 4 min
location_on [xx]km

AMSTERDAM (Novum) - De woningverkopen zijn in het laatste kwartaal met 31,8 procent gestegen ten opzichte van een kwartaal eerder. Het totale aantal woningverkopen is daardoor vorig jaar uitgekomen op 115 duizend, 4,1 procent minder dan een jaar eerder. Dat meldt makelaarsvereniging NVM donderdag. NVM-voorzitter Ger Hukker verwacht dit jaar een voorzichtig herstel op de woningmarkt.

In het laatste kwartaal werden bijna 34 duizend woningen verkocht, het hoogste aantal sinds eind 2010. Veel mensen haalden de koop van een huis naar voren, omdat zij nog wilden profiteren van de oude hypotheekregels. Starters op de markt moeten sinds dit jaar gaan aflossen op hun hypotheek, waardoor de lasten stijgen.

De verkoopprijzen zijn vorig jaar met 6,7 procent gedaald. De prijzen liggen daarmee 15,9 procent lager dan voor het begin van de kredietcrisis. De NVM verwacht ook voor dit jaar nog een verdere prijsdaling van vijf tot zeven procent. Toch is de makelaarsvereniging optimistisch. "De markt stuurt aan op een nieuw evenwicht", stelt Hukker in een verklaring.

Volgens de NVM beginnen mensen in te zien dat een huis niet slechts een beleggingsproduct is dat rendement moet opleveren. De NVM verwacht dat ook dit jaar ongeveer 115 duizend woningen worden verkocht, ondanks een rustig begin van het jaar. Doordat veel mensen de koop naar voren hebben gehaald, is er in het begin van dit jaar relatief weinig vraag.

In het laatste kwartaal waren vooral tussenwoningen populair. De verkopen stegen met 38 procent ten opzichte van een kwartaal eerder. Voor het eerst sinds lange tijd zijn er meer tussenwoningen dan appartementen verkocht. "In toenemende mate slaan starters het appartement over als eerste woning en kopen direct een tussenwoning", stelt Hukker.

15 september '25 ( 8:41)

Woningzoekenden zien woningmarkt als belangrijkste verkiezingsthema

De helft van de woningzoekende Nederlanders vindt de woningmarkt het belangrijkste thema bij de komende verkiezingen. Dat komt naar voren uit onderzoek van hypotheekadviesketen De Hypotheker in samenwerking met BNR Nieuwsradio. De woningzoekenden hebben veel zorgen over de stijgende woningprijzen, het tekort aan woningen en de concurrentie op de huizenmarkt. Verder heeft bijna driekwart van de ondervraagden er geen vertrouwen in dat de overheid zal slagen in de ambitie om tot 2030 jaarlijks 100.000 nieuwe huizen te bouwen.

11 september '25 (11:23)

Kadaster: meer hypotheken afgesloten door Nederlanders

Het aantal afgesloten hypotheken in Nederland is in de eerste zes maanden van dit jaar flink gestegen. Nederlandse huizenkopers sloten ruim een vijfde meer hypotheken af dan in dezelfde periode een jaar geleden, meldt het Kadaster.

05 september '25 ( 9:29)

Huurprijzen woningen fors gestegen in juli

Het huren van een woning was in juli gemiddeld 4,9 procent duurder dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Die prijsstijging was minder sterk dan in juli vorig jaar, toen de huren het meest stegen in ruim dertig jaar. Desondanks gaat het om een forse stap in vergelijking met voorgaande jaren. Vooral het huren van een sociale huurwoning bij woningcorporaties werd duurder.

03 september '25 ( 9:03)

D66 stelt stad voor in nieuwe polder tussen Amsterdam en Almere

In het IJmeer tussen Amsterdam en Almere verrijst als het aan D66 ligt een volledig nieuwe stad waar 126.000 mensen kunnen wonen. Daarvoor moet een gebied van 2500 hectare worden ingepolderd. De kosten raamt de partij op zo'n 20 miljard euro. Het is een van de plannen uit het verkiezingsprogramma dat D66 deze week presenteert.

02 september '25 ( 8:19)

Nationaal Warmtefonds krijgt 200 miljoen euro van ING en Rabobank

De ING en Rabobank stellen elk 100 miljoen euro beschikbaar aan het Nationaal Warmtefonds. Het fonds verwacht dat de bijdrage 12.500 huishoudens helpt bij het energiezuiniger maken van hun woning. Met een lening kunnen ze bijvoorbeeld een warmtepomp aanschaffen of hun vloeren isoleren.

01 september '25 ( 8:53)

Meer hypotheekaanvragen, vooral voor verbouwingen

Mensen hebben in augustus meer hypotheken aangevraagd, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Vooral huizenbezitters die hun woning wilden verbouwen deden dit vaker.

28 augustus '25 ( 9:57)

Nog steeds veel huurwoningen verkocht, tekort huurhuizen loopt op

De verkoopgolf van huurwoningen door investeerders hield in het tweede kwartaal aan, waardoor het tekort aan huizen voor potentiële huurders verder opliep. Volgens het Kadaster verkochten beleggers in het afgelopen kwartaal bijna 16.400 woningen. Dat is ruim 42 procent meer dan in hetzelfde kwartaal vorig jaar.

28 augustus '25 ( 8:30)

Impact verdwijnen hypotheekrenteaftrek op huizenbezitter 'valt mee', aldus financieel dienstverlener

Een afschaffing van de hypotheekrenteaftrek is minder ingrijpend dan vaak wordt gevreesd. Dat stelt financieel dienstverlener Van Bruggen, nu meerdere politieke partijen in hun verkiezingsprogramma willen stoppen met dit belastingvoordeel voor huizenbezitters.

27 augustus '25 (11:38)

Keijzer: aangepaste woonwet discrimineert, herstel vereist

De Tweede Kamer heeft een woonwet van het kabinet zodanig aangepast dat die discriminerend uitpakt voor statushouders. Dit moet "gerepareerd" worden, vindt demissionair minister Mona Keijzer (BBB), "waarbij duidelijk is dat dit ingevoegde wetsartikel in deze vorm niet overeind kan blijven". De minister wil in overleg met de Eerste Kamer hoe dit nog aangepast kan worden.

26 augustus '25 ( 8:46)

CDA kiest toch voor afbouw hypotheekrenteaftrek om woningmarkt op gang te krijgen

Het CDA maakt "moeilijke keuzes" in zijn verkiezingsprogramma, zoals het afbouwen van de hypotheekrenteaftrek. Dat zei lijsttrekker Henri Bontenbal tijdens de presentatie van het concept-verkiezingsprogramma van zijn partij. Tegenover het afschaffen van dat belastingvoordeel voor huiseigenaren zet de partij een verlaging van de inkomstenbelasting.