Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Laatste asbestflat Kanaleneiland gereinigd

Door Redactie Nationale Bouwgids
schedule 4 min
location_on [xx]km

UTRECHT (Novum) - De laatste flat die was afgesloten vanwege een asbestvondst in de Utrechtse wijk Kanaleneiland is gereinigd. De eerste bewoners kunnen volgende week vrijdag terugkeren, zegt een woordvoerder van woningcorporatie Mitros vrijdag.

De corporatie heeft een deel van de bewoners van de 45 woningen in de flat aan de Stanleylaan deze week gesproken. "We maken afspraken over of ze terug willen en wanneer." De bewoners werden na de vondst in juli uit hun woningen gehaald.

Omdat een al langer geplande renovatie nu ook wordt uitgevoerd, kunnen de bewoners ervoor kiezen die in de logeerwoning waar ze zijn opgevangen af te wachten. Voor die logeerwoning betalen ze geen huur, maar als de renovatie is afgerond moeten ze er weg.

"Maar wie per snel terug wil, kan daar voor kiezen." De bewoners hebben nog niet aangegeven wat ze willen. "De meesten moeten er even over nadenken. Ook willen ze niet terugkeren in een verder lege flat en daarom gaan ze eerst na wat andere bewoners doen."

Erg aantrekkelijk is de omgeving van de flat nog niet. Er staan hekken omheen en er ligt bouwmateriaal.

Drie woningen in de flat staan leeg, de bewoners zijn verhuisd. De bewoners van zestien woningen hebben zich als woningzoekend ingeschreven. Dat betekent overigens niet per se dat ze snel weg willen. De wachttijden in Utrecht zijn zo lang dat het niet vreemd is om ingeschreven te staan zonder echt op zoek te zijn. De bewoners hebben wel een urgentieverklaring waarmee ze sneller een vervangende woning kunnen krijgen.

Mitros ging er eerder van uit dat de bewoners in de eerste helft van januari terug konden. Wel werd toen een slag om de arm gehouden omdat de werkzaamheden weersafhankelijk zijn.

23 mei '25 ( 9:26)

Groter deel van inkomen jongeren gaat naar private huurwoning

Jongeren zijn de afgelopen jaren steeds vaker in een private huurwoning gaan wonen en zien een groter deel van hun inkomen opgaan aan de huur. Dat komt doordat een sociale huurwoning of koopwoning vinden voor hen steeds moeilijker is geworden door het huizentekort. Ook zijn de huren op de private markt harder gestegen dan de inkomens van jongeren, meldt ING na onderzoek.

22 mei '25 ( 6:43)

Koopwoningen in april ruim 10 procent duurder dan een jaar eerder

De prijzen van bestaande koopwoningen lagen in april gemiddeld 10,2 procent hoger dan in dezelfde maand een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van nieuwe cijfers. Gemiddeld kostte een woning 472.054 euro.

14 mei '25 ( 8:28)

Vergunningen voor tijdelijke woningen stijgen fors in 2023

Om het woningtekort tegen te gaan komen er in Nederland steeds meer tijdelijke huizen bij, zoals containerwoningen, kant-en-klare flexhuizen of kantoren die zijn omgebouwd tot tijdelijke studio's. Vorig jaar is voor meer dan 6000 van deze woningen een vergunning verstrekt. Dit zijn bijna drie keer zo veel als in 2020, heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) uitgezocht. In 2023 ging het nog om ruim 4000 vergunningen.

30 april '25 ( 9:42)

Branche vreest hogere afvalheffing voor Nederlanders

Nederlanders gaan meer afvalstoffenheffing betalen doordat de CO2-heffing voor verbrandingsinstallaties wordt verhoogd. Hiervoor vreest de Koninklijke Nederlandse vereniging voor afval- en reinigingsdiensten (NVRD).

30 april '25 ( 8:32)

Nederlandse huizenmarkt relatief betaalbaar binnen EU, aldus ABN AMRO

De Nederlandse huizenmarkt is relatief betaalbaar vergeleken met andere Europese landen, meldt ABN AMRO in de Woningmarktmonitor. De huizenprijzen in Nederland zijn de afgelopen twintig jaar sterk gestegen en de betaalbaarheid van woningen is verslechterd, maar niet zo uitzonderlijk sterk als in andere EU-landen. Volgens woningmarkteconoom Mike Langen is Nederland ondanks de problemen een van de betaalbaardere koopmarkten in de EU.

15 april '25 ( 8:32)

TNO: meertaligheid leidt het vaakst tot misverstanden in bouw en landbouw

Meertaligheid op de werkvloer leidt het vaakst tot misverstanden in de bouw, landbouw en industrie. Dat meldt TNO op basis van de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden, die het onderzoeksinstituut heeft uitgevoerd samen met het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

11 april '25 ( 8:42)

Verkoop nieuwbouwwoningen stijgt met bijna 40 procent

Het aantal verkochte nieuwbouwwoningen is in het vierde kwartaal van vorig jaar met 38 procent toegenomen tot 8500 vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. De prijzen van nieuw gebouwde koopwoningen stegen met 4,8 procent, volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster.

10 april '25 (14:37)

Verhuurders verkochten voor miljarden aan huurwoningen, blijkt uit studie

Verhuurders hebben vorig jaar voor 14,2 miljard euro aan huurhuizen verkocht. Dit meldde NVM-dochteronderneming brainbay donderdag na onderzoek over het zogenoemde uitponden. Dat houdt in dat verhuurders een woning verkopen nadat de huurders zijn vertrokken. In 2024 gebeurde dit volgens de studie bij zo'n 37.000 huizen.

21 maart '25 ( 8:40)

Koopwoningen opnieuw duurder, maar prijsstijging zwakt af

De prijzen van bestaande koophuizen op de krappe woningmarkt zijn vorige maand opnieuw gestegen, maar wel iets minder hard dan in de maanden daarvoor. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster kostte een huis in februari gemiddeld 10,6 procent meer vergeleken met dezelfde maand vorig jaar.

12 maart '25 ( 8:38)

Rabobank verwacht meer woningverkopen en aanhoudende prijsstijgingen

De huizenprijzen in Nederland gaan ook dit jaar en volgend jaar verder omhoog, verwacht het economische bureau van Rabobank. Het aantal woningverkopen neemt eveneens toe, doordat steeds meer woningbeleggers voormalige huurwoningen te koop zetten.