Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Geen loon voor verdachte oud-bestuurder Laurentius

Door Redactie Nationale Bouwgids
schedule 5 min
location_on [xx]km

BREDA (Novum) - De van fraude verdachte oud-bestuurder Walter V. van woningcorporatie Laurentius heeft geen recht op doorbetaling van zijn loon. Dat heeft de kantonrechter in Breda woensdag bepaald. De oud-directeur was naar de rechter gestapt, omdat hij vindt dat hij ondanks zijn schorsing recht heeft op doorbetaling van zijn salaris.

V. werd in mei opgepakt op verdenking van vastgoedfraude. Hij zou hebben gedeeld in de winst op panden die voor veel geld waren verkocht aan Laurentius. V. werd daarop door zijn werkgever geschorst, zonder doorbetaling van zijn loon.

Volgens de rechtbank heeft een geschorste werknemer in principe recht op doorbetaling van zijn loon, maar kan dit recht ontzegd worden als sprake is van onredelijk handelen. De rechter stelde dat V. ten onrechte niet meewerkt aan het onderzoek naar de fraude en hij ook geen goede verklaring heeft gegeven voor de zevenhonderdduizend euro die in mei bij hem werd aangetroffen.

In augustus diende ook al een kort geding in de zaak. Ook toen oordeelde de rechtbank dat V. geen recht had op doorbetaling van het loon.

In oktober ontsloeg Laurentius de financiële topman, omdat hij geprobeerd zou hebben het onderzoek naar de fraude te beïnvloeden. Vijf medewerkers verklaarden destijds dat de financiële man hen onder druk had gezet om hun verklaringen te beïnvloeden.

Walter V. is sinds oktober op vrije voeten, maar is nog steeds geschorst. De woningcorporatie heeft tijdens de zitting aangegeven dat het interne onderzoek bij Laurentius waarschijnlijk in februari is afgerond, net als het strafrechtelijk onderzoek naar V.

De Bredase woningcorporatie moest vorig jaar nog gered worden met een borgstelling van tien miljoen euro door het Waarborgfonds Sociale Woningbouw. Nog voordat de fraudezaak aan het licht kwam, zat de corporatie financieel al in de gevarenzone. Minister van Binnenlandse Zaken Liesbeth Spies stelde in april daarom een externe toezichthouder bij Laurentius aan.

27 juni '25 (11:23)

Aantal vergunningen voor nieuwbouw daalt

Het aantal afgegeven bouwvergunningen voor woningen is in de eerste vijf maanden van dit jaar gedaald tot 33.000, maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekend. In dezelfde periode vorig jaar werden voor de bouw van 38.000 nieuwe woningen vergunningen afgegeven.

19 juni '25 ( 8:45)

Werkloosheid in Nederland stabiel op 3,8 procent

De werkloosheid in Nederland is in mei onveranderd gebleven ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 3,8 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk, evenveel als in april. Gemiddeld daalde het aantal werklozen de afgelopen drie maanden licht, met 2000 per maand.

19 juni '25 ( 8:20)

WOZ-waarde woningen stijgt dit jaar met 5 procent gemiddeld

De gemiddelde WOZ-waarde van een Nederlandse woning bedraagt dit jaar 398.000 euro. Dat is 5 procent hoger dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Die stijging is groter dan in 2024, maar fors kleiner dan in de jaren daarvoor. De WOZ-waarde is volgens het statistiekbureau het sterkst toegenomen in de Zuid-Hollandse gemeente Leidschendam-Voorburg.

13 juni '25 ( 8:36)

Keijzer selecteert 24 locaties voor versnelling woningbouw

Woonminister Mona Keijzer (BBB) heeft 24 nieuwe gebieden aangewezen waar ze haast wil maken met woningbouw. Door zich te bemoeien met projecten in deze gebieden hoopt ze 'doorbraken' te forceren, waardoor deze sneller worden afgerond dan de gebruikelijke zeven tot tien jaar.

23 mei '25 ( 9:26)

Groter deel van inkomen jongeren gaat naar private huurwoning

Jongeren zijn de afgelopen jaren steeds vaker in een private huurwoning gaan wonen en zien een groter deel van hun inkomen opgaan aan de huur. Dat komt doordat een sociale huurwoning of koopwoning vinden voor hen steeds moeilijker is geworden door het huizentekort. Ook zijn de huren op de private markt harder gestegen dan de inkomens van jongeren, meldt ING na onderzoek.

22 mei '25 ( 6:43)

Koopwoningen in april ruim 10 procent duurder dan een jaar eerder

De prijzen van bestaande koopwoningen lagen in april gemiddeld 10,2 procent hoger dan in dezelfde maand een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van nieuwe cijfers. Gemiddeld kostte een woning 472.054 euro.

14 mei '25 ( 8:28)

Vergunningen voor tijdelijke woningen stijgen fors in 2023

Om het woningtekort tegen te gaan komen er in Nederland steeds meer tijdelijke huizen bij, zoals containerwoningen, kant-en-klare flexhuizen of kantoren die zijn omgebouwd tot tijdelijke studio's. Vorig jaar is voor meer dan 6000 van deze woningen een vergunning verstrekt. Dit zijn bijna drie keer zo veel als in 2020, heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) uitgezocht. In 2023 ging het nog om ruim 4000 vergunningen.

30 april '25 ( 9:42)

Branche vreest hogere afvalheffing voor Nederlanders

Nederlanders gaan meer afvalstoffenheffing betalen doordat de CO2-heffing voor verbrandingsinstallaties wordt verhoogd. Hiervoor vreest de Koninklijke Nederlandse vereniging voor afval- en reinigingsdiensten (NVRD).

30 april '25 ( 8:32)

Nederlandse huizenmarkt relatief betaalbaar binnen EU, aldus ABN AMRO

De Nederlandse huizenmarkt is relatief betaalbaar vergeleken met andere Europese landen, meldt ABN AMRO in de Woningmarktmonitor. De huizenprijzen in Nederland zijn de afgelopen twintig jaar sterk gestegen en de betaalbaarheid van woningen is verslechterd, maar niet zo uitzonderlijk sterk als in andere EU-landen. Volgens woningmarkteconoom Mike Langen is Nederland ondanks de problemen een van de betaalbaardere koopmarkten in de EU.

15 april '25 ( 8:32)

TNO: meertaligheid leidt het vaakst tot misverstanden in bouw en landbouw

Meertaligheid op de werkvloer leidt het vaakst tot misverstanden in de bouw, landbouw en industrie. Dat meldt TNO op basis van de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden, die het onderzoeksinstituut heeft uitgevoerd samen met het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).