Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Banken zien niets in Blok-hypotheek

Door Redactie Nationale Bouwgids
schedule 3 min
location_on [xx]km

DEN HAAG (Novum) - Veel banken en hypotheekadviseurs zien vooralsnog niets in het hypotheekplan van minister voor Wonen en Rijksdienst Stef Blok (VVD). Dat blijkt woensdag uit een rondgang van RTL Nieuws.

Het kabinet sloot in februari een akkoord met drie oppositiepartijen over de woningmarkt. In dat akkoord werd onder meer afgesproken dat mensen de verplichte aflossing van hun hypotheek deels mogen financieren met een extra lening. Daardoor dalen de maandlasten, maar blijft de huiseigenaar aan het einde van de looptijd wel met een restschuld achter.

De twee grootste hypotheekverstrekkers, Rabobank en ING, hebben nog geen concrete plannen om de zogenoemde Blok-hypotheek aan te bieden. SNS betwijfelt of het product in een behoefte voorziet en Delta Lloyd en de Bank of Scotland staan ook niet te trappelen. Alleen ABN AMRO zegt de hypotheek op termijn wel aan te bieden.

Als het aan de hypotheekadviseurs ligt wordt de Blok-hypotheek niet verkocht. De Hypotheekshop noemt het 'een slecht product met een groot risico'. Op korte termijn is de hypotheek wel goedkoper, maar op de lange termijn kan hij tienduizenden euro's duurder uitvallen, zo stellen zij.

17 september '25 ( 9:35)

Woonbond: huurders krijgen geen compensatie voor gestegen woonlasten in miljoenennota

De Woonbond reageert kritisch op de miljoenennota, waaruit naar voren komt dat huurders niet worden gecompenseerd voor hogere woonlasten. Weliswaar komen meer mensen volgend jaar in aanmerking voor huurtoeslag, maar die toeslag dekt volgens de belangenvereniging maar een deel van de gestegen huren.

15 september '25 ( 8:41)

Woningzoekenden zien woningmarkt als belangrijkste verkiezingsthema

De helft van de woningzoekende Nederlanders vindt de woningmarkt het belangrijkste thema bij de komende verkiezingen. Dat komt naar voren uit onderzoek van hypotheekadviesketen De Hypotheker in samenwerking met BNR Nieuwsradio. De woningzoekenden hebben veel zorgen over de stijgende woningprijzen, het tekort aan woningen en de concurrentie op de huizenmarkt. Verder heeft bijna driekwart van de ondervraagden er geen vertrouwen in dat de overheid zal slagen in de ambitie om tot 2030 jaarlijks 100.000 nieuwe huizen te bouwen.

11 september '25 (11:23)

Kadaster: meer hypotheken afgesloten door Nederlanders

Het aantal afgesloten hypotheken in Nederland is in de eerste zes maanden van dit jaar flink gestegen. Nederlandse huizenkopers sloten ruim een vijfde meer hypotheken af dan in dezelfde periode een jaar geleden, meldt het Kadaster.

05 september '25 ( 9:29)

Huurprijzen woningen fors gestegen in juli

Het huren van een woning was in juli gemiddeld 4,9 procent duurder dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Die prijsstijging was minder sterk dan in juli vorig jaar, toen de huren het meest stegen in ruim dertig jaar. Desondanks gaat het om een forse stap in vergelijking met voorgaande jaren. Vooral het huren van een sociale huurwoning bij woningcorporaties werd duurder.

03 september '25 ( 9:03)

D66 stelt stad voor in nieuwe polder tussen Amsterdam en Almere

In het IJmeer tussen Amsterdam en Almere verrijst als het aan D66 ligt een volledig nieuwe stad waar 126.000 mensen kunnen wonen. Daarvoor moet een gebied van 2500 hectare worden ingepolderd. De kosten raamt de partij op zo'n 20 miljard euro. Het is een van de plannen uit het verkiezingsprogramma dat D66 deze week presenteert.

02 september '25 ( 8:19)

Nationaal Warmtefonds krijgt 200 miljoen euro van ING en Rabobank

De ING en Rabobank stellen elk 100 miljoen euro beschikbaar aan het Nationaal Warmtefonds. Het fonds verwacht dat de bijdrage 12.500 huishoudens helpt bij het energiezuiniger maken van hun woning. Met een lening kunnen ze bijvoorbeeld een warmtepomp aanschaffen of hun vloeren isoleren.

01 september '25 ( 8:53)

Meer hypotheekaanvragen, vooral voor verbouwingen

Mensen hebben in augustus meer hypotheken aangevraagd, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Vooral huizenbezitters die hun woning wilden verbouwen deden dit vaker.

28 augustus '25 ( 9:57)

Nog steeds veel huurwoningen verkocht, tekort huurhuizen loopt op

De verkoopgolf van huurwoningen door investeerders hield in het tweede kwartaal aan, waardoor het tekort aan huizen voor potentiële huurders verder opliep. Volgens het Kadaster verkochten beleggers in het afgelopen kwartaal bijna 16.400 woningen. Dat is ruim 42 procent meer dan in hetzelfde kwartaal vorig jaar.

28 augustus '25 ( 8:30)

Impact verdwijnen hypotheekrenteaftrek op huizenbezitter 'valt mee', aldus financieel dienstverlener

Een afschaffing van de hypotheekrenteaftrek is minder ingrijpend dan vaak wordt gevreesd. Dat stelt financieel dienstverlener Van Bruggen, nu meerdere politieke partijen in hun verkiezingsprogramma willen stoppen met dit belastingvoordeel voor huizenbezitters.

27 augustus '25 (11:38)

Keijzer: aangepaste woonwet discrimineert, herstel vereist

De Tweede Kamer heeft een woonwet van het kabinet zodanig aangepast dat die discriminerend uitpakt voor statushouders. Dit moet "gerepareerd" worden, vindt demissionair minister Mona Keijzer (BBB), "waarbij duidelijk is dat dit ingevoegde wetsartikel in deze vorm niet overeind kan blijven". De minister wil in overleg met de Eerste Kamer hoe dit nog aangepast kan worden.