2 april 2013 om 12:24
< 1 min lezen

Gebouw in Tanzania ingestort: dertig doden

TANZANIA (Novum/AP) – Minstens dertig mensen hebben het leven verloren toen vrijdag in de Tanzaniaanse stad Dar es Salaam een torenflat instortte. Het nieuwe dodental werd maandag bekendgemaakt door de Tanzaniaanse regering. Een onbekend aantal slachtoffers ligt nog steeds onder het puin. Er is geen hoop meer dat overlevenden zullen worden gevonden.

De zestien verdiepingen hoge flat naderde zijn voltooiing en was nog niet bewoond. De meeste slachtoffers waren bouwvakkers, voorbijgangers en kinderen die op een veld naast het gebouw aan het voetballen waren.

Naar de oorzaak van de instorting is een onderzoek ingesteld. Mogelijk hebben projectontwikkelaars een loopje met bouwregels en veiligheidsvoorschriften genomen om kosten te besparen.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Kamernet: minder aanbod, hogere kamerhuren

    14 november 2025 om 11:31
    • Woningbouw

    Onderzoek: woningmarkt kan afschaffing hypotheekrenteaftrek aan

    13 november 2025 om 10:13

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland