18 april 2013 om 13:14
< 1 min lezen

Huizenverkopen dalen in maart

AMSTERDAM (Novum) – Het aantal verkochte huizen is in maart uitgekomen op 8933. Dat is 1,4 procent minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, meldt het Kadaster donderdag. In februari stegen de verkopen op jaarbasis nog met 1,2 procent.

De verkoop van het aantal tussenwoningen daalde in maart met 4,7 procent. In maart wisselden 3,9 procent minder appartementen van eigenaar. De verkopen daalden in de helft van het aantal provincies. In Drenthe was de daling met 11,5 procent het grootst. In Limburg trokken de verkopen juist het snelst aan, met 8,6 procent.

Ten opzichte van februari stegen de verkopen wel, met dertien procent. Het aantal transacties neemt in het voorjaar traditioneel toe.

Het aantal executieveilingen daalde volgens het Kadaster met 32,4 procent tot 175. Banken proberen de huizen van mensen die hun hypotheek niet meer kunnen betalen liever op een andere manier te verkopen, omdat een executieveiling weinig oplevert.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    De beste gereedschapskist voor beginners: dit zijn de toppers van 2025

    Gisteren om 14:45
    • Woningbouw

    Meer hypotheekaanvragen, aankoopbedrag op recordniveau

    3 november 2025 om 09:38

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland