5 juni 2013 om 18:45
< 1 min lezen

Een op drie oudere woningbezitter is hypotheekvrij

(Novum) Ruim een derde van de woningbezitters boven de 60 jaar heeft geen hypotheek meer. De overige woningeigenaren in deze leeftijdsgroep hebben vaker een aflossingsvrije hypotheek dan 30-plussers. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag.

De 60-plussers bezitten de duurste woningen en hebben het laagst afgesloten hypotheekbedrag. De gemiddelde woningwaarde is ruim driehonderdduizend euro en het gemiddelde afgesloten hypotheekbedrag 137 duizend euro. Eventuele openstaande hypotheekschulden kunnen dan bij verkoop van de woning eenvoudig worden afgelost.

In de leeftijd tot 30 jaar heeft tien procent alleen een aflossingsvrije hypotheek. Bij de 60-plussers is dat 43 procent. Het verschil is volgens het CBS te verklaren doordat ouderen vaker een nieuwe hypotheek afsluiten, bijvoorbeeld om de overwaarde op hun huis te verzilveren. Daarnaast is het sinds 1 augustus 2011 niet meer mogelijk een volledig aflossingsvrije hypotheek af te sluiten.

Ruim de helft van de huiseigenaren heeft een aflossingsvrije hypotheek, al dan niet in combinatie met een andere hypotheekvorm. De jongere huizenbezitters kiezen het meest voor een enkelvoudige hypotheek, waarbij de spaarhypotheek het meest voorkomt.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Wat kost een huis bouwen?

    Gisteren om 13:07
    • Woningbouw

    Belofte van 100.000 nieuwe woningen ‘pure lucht’, zeggen partijen

    Gisteren om 10:42

Aankomende evenementen

28 Oct
Afbouw Vakdagen 2025
  • Zuid-Holland
03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant
19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant