2 juli 2013 om 22:40
< 1 min lezen

Geen huurverhoging voor gehandicapten

(Novum) – Gehandicapten en chronisch zieken moeten worden uitgezonderd van de inkomensafhankelijke huurverhoging. Dat bepleit GroenLinks-Kamerlid Linda Voortman. Zij wil zo voorkomen dat gehandicapten en zieken hun huis uit moeten omdat ze de huur niet meer kunnen opbrengen.

“De huurverhoging uit het woonakkoord is extra zuur voor mensen die in aangepaste huizen wonen”, zegt Voortman. “Als zij de huur niet meer kunnen betalen, is het voor hen nog moeilijker om aan een nieuwe woning te komen.” Minister voor Wonen Stef Blok (VVD) maakt alleen een uitzondering voor blinden. Dat gaat GroenLinks niet ver genoeg.

Voortmandient donderdag een voorstel in om voor meer groepen een uitzondering te maken. Zij denkt aan mensen met een ernstige visuele handicap, mensenmet een verstandelijke beperking, huishoudens met mantelzorgers en mensen in aangepaste woningen.

 

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Provincies waarschuwen: bouw van 500.000 woningen dreigt stil te vallen

    Gisteren om 15:15
    • Woningbouw

    Timmermans en Wilders clashen over voorrang voor statushouders

    Gisteren om 10:29

Aankomende evenementen

28 Oct
Afbouw Vakdagen 2025
  • Zuid-Holland
03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant
19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant