14 november 2013 om 10:57
< 1 min lezen

BAM merkt nog geen herstel woningmarkt

(Novum) - De stabilisatie van de Nederlandse woningmarkt werkt nog niet door in de resultaten van de Koninklijke BAM Groep. Het bouwbedrijf zag de omzet uit bouw en techniek en uit vastgoed in de eerste negen maanden van het jaar dalen. Bij infra-tak steeg de omzet alleen dankzij de activiteiten buiten Nederland. Dat blijkt uit een donderdag gepubliceerde tussentijdse rapportage van BAM.

BAM heeft de opbrengsten tot en met september dit jaar zien dalen met 1,3 procent, tot ruim vijf miljard euro. Het resultaat voor belastingen kwam bijna twee derde lager uit, op 23,6 miljoen euro. BAM maakte geen nettoresultaat bekend.

Bij het onderdeel en techniek daalden de opbrengsten met acht procent, tot 2,2 miljard euro. De opbrengsten en opdrachtverwerving in Nederland staan onder druk. “Hierdoor was het lastig om de overheadkosten te dekken”, licht het bedrijf toe. In België en Duitsland namen de opbrengsten wel toe.

De opbrengsten uit infra stegen per saldo met zes procent tot 162 miljoen euro. De afname in Nederland werd meer dan gecompenseerd door hogere opbrengsten in de andere thuislanden België, Duitsland en Groot-Brittannië. BAM haalde wel minder infraorders binnen.

De opbrengsten uit vastgoed daalden met 26 procent tot 186 miljoen euro. Het bouwbedrijf leed verlies door slechtgelegen Britse kantoorpanden en slechtlopende Nederlandse winkels.

BAM had eind september een orderportefeuille ter waarde van 10,4 miljard euro. Een jaar eerder was dat nog 10,7 miljard euro. “De aanhoudend moeilijke marktomstandigheden maken het uitdagend om nieuwe projecten te verwerven tegen een acceptabele prijs en met voorfinanciering”, legt topman Nico de Vries uit.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Goedkopere nieuwbouwwoningen gaan vaker naar kopers buiten gemeente

    25 november 2025 om 08:38
    • Woningbouw

    Prijzen koopwoningen in oktober gestegen met 6,6%

    21 november 2025 om 14:51

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht