Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Alsnog nieuwe beloningsregeling voor corporatietop

Door Redactie Nationale Bouwgids
schedule 4 min
location_on [xx]km
(Novum) - Het maximumsalaris van directeuren bij woningcorporaties hangt voortaan ook af van de grootte van de gemeente waarin de corporatie het meest actief is. Dat blijkt uit de aangepaste salarisregeling die minister voor Wonen Stef Blok (VVD) vrijdag presenteerde. Blok moest de regeling aanpassen na een rechtszaak over de oorspronkelijke regeling.

 

De maximumsalarissen bij de corporaties zouden door de regeling, die in januari inging, na een overgangsperiode met veertig tot zeventig procent dalen. Bestuurders en toezichthouders stapten daarop naar de rechter, die hen in oktober in het gelijk stelde. De regeling, waarin alleen de grootte van de corporatie meetelde, was volgens de rechter niet zorgvuldig tot stand gekomen.

In de nieuwe regeling bepaalt het aantal verhuureenheden nu voor tachtig procent het maximumsalaris van corporatiedirecteuren. De overige twintig procent is afhankelijk van het aantal inwoners van de gemeente waar de corporatie het grootste deel van haar bezit heeft. Verhuureenheden zijn behalve huizen ook bijvoorbeeld garages en studentenkamers.

Corporatiebestuurders gaan met de nieuwe regeling tussen de 82 duizend en 230 duizend euro verdienen. Bij de vorige regeling was de laagste beloning nog zestigduizend euro. Het plafond van 130 procent van een ministerssalaris, de balkenendenorm, blijft intact. Corporaties mogen zelf weten hoe ze het bedrag verdelen over beloning, pensioen en onkosten.

Voor bestaande arbeidscontracten geldt een overgangsregeling waarbij de beloningen nog vier jaar ongemoeid blijven. Daarna moet het salaris in drie jaar worden afgebouwd. Uitgaande van de salarissen in het jaar 2012 zou dat voor veertig procent van de bestuurders van woningcorporaties het geval moeten zijn.

Uit cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken bleek eind vorig jaar dat in 2010 ruim veertig procent van de corporatiebestuurders meer verdiende dan de balkenendenorm. Dat ging vooral om bestuurders van kleine en zeer grote corporaties. Volgens de belangenvereniging is het percentage sindsdien, door de invoering van een eigen code, teruggelopen tot 21 procent.

01 juli '25 (16:40)

Landelijke staking interieurbouwers en meubelmakers van de baan

De landelijke staking van meubelmakers en interieurbouwers is definitief van de baan, meldt FNV. Na maanden cao-onderhandelingen hebben de vakbondsleden van FNV ingestemd met een verbeterd eindbod van de werkgevers.

27 juni '25 (11:23)

Aantal vergunningen voor nieuwbouw daalt

Het aantal afgegeven bouwvergunningen voor woningen is in de eerste vijf maanden van dit jaar gedaald tot 33.000, maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekend. In dezelfde periode vorig jaar werden voor de bouw van 38.000 nieuwe woningen vergunningen afgegeven.

19 juni '25 ( 8:45)

Werkloosheid in Nederland stabiel op 3,8 procent

De werkloosheid in Nederland is in mei onveranderd gebleven ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 3,8 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk, evenveel als in april. Gemiddeld daalde het aantal werklozen de afgelopen drie maanden licht, met 2000 per maand.

19 juni '25 ( 8:20)

WOZ-waarde woningen stijgt dit jaar met 5 procent gemiddeld

De gemiddelde WOZ-waarde van een Nederlandse woning bedraagt dit jaar 398.000 euro. Dat is 5 procent hoger dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Die stijging is groter dan in 2024, maar fors kleiner dan in de jaren daarvoor. De WOZ-waarde is volgens het statistiekbureau het sterkst toegenomen in de Zuid-Hollandse gemeente Leidschendam-Voorburg.

13 juni '25 ( 8:36)

Keijzer selecteert 24 locaties voor versnelling woningbouw

Woonminister Mona Keijzer (BBB) heeft 24 nieuwe gebieden aangewezen waar ze haast wil maken met woningbouw. Door zich te bemoeien met projecten in deze gebieden hoopt ze 'doorbraken' te forceren, waardoor deze sneller worden afgerond dan de gebruikelijke zeven tot tien jaar.

23 mei '25 ( 9:26)

Groter deel van inkomen jongeren gaat naar private huurwoning

Jongeren zijn de afgelopen jaren steeds vaker in een private huurwoning gaan wonen en zien een groter deel van hun inkomen opgaan aan de huur. Dat komt doordat een sociale huurwoning of koopwoning vinden voor hen steeds moeilijker is geworden door het huizentekort. Ook zijn de huren op de private markt harder gestegen dan de inkomens van jongeren, meldt ING na onderzoek.

22 mei '25 ( 6:43)

Koopwoningen in april ruim 10 procent duurder dan een jaar eerder

De prijzen van bestaande koopwoningen lagen in april gemiddeld 10,2 procent hoger dan in dezelfde maand een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van nieuwe cijfers. Gemiddeld kostte een woning 472.054 euro.

14 mei '25 ( 8:28)

Vergunningen voor tijdelijke woningen stijgen fors in 2023

Om het woningtekort tegen te gaan komen er in Nederland steeds meer tijdelijke huizen bij, zoals containerwoningen, kant-en-klare flexhuizen of kantoren die zijn omgebouwd tot tijdelijke studio's. Vorig jaar is voor meer dan 6000 van deze woningen een vergunning verstrekt. Dit zijn bijna drie keer zo veel als in 2020, heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) uitgezocht. In 2023 ging het nog om ruim 4000 vergunningen.

30 april '25 ( 9:42)

Branche vreest hogere afvalheffing voor Nederlanders

Nederlanders gaan meer afvalstoffenheffing betalen doordat de CO2-heffing voor verbrandingsinstallaties wordt verhoogd. Hiervoor vreest de Koninklijke Nederlandse vereniging voor afval- en reinigingsdiensten (NVRD).

30 april '25 ( 8:32)

Nederlandse huizenmarkt relatief betaalbaar binnen EU, aldus ABN AMRO

De Nederlandse huizenmarkt is relatief betaalbaar vergeleken met andere Europese landen, meldt ABN AMRO in de Woningmarktmonitor. De huizenprijzen in Nederland zijn de afgelopen twintig jaar sterk gestegen en de betaalbaarheid van woningen is verslechterd, maar niet zo uitzonderlijk sterk als in andere EU-landen. Volgens woningmarkteconoom Mike Langen is Nederland ondanks de problemen een van de betaalbaardere koopmarkten in de EU.